21вересня2019

ГОЛОВНА КУЛЬТУРА У Кропивницькому відкрили виставку робіт художнього проекту Сергія Бурбела з Дніпра (ФОТО)

КУЛЬТУРА

У Кропивницькому відкрили виставку робіт художнього проекту Сергія Бурбела з Дніпра (ФОТО)

2019 06 06 15 33 03 476

Учора, 6 червня, в Кіровоградському обласному художньому музеї відкрито виставку робіт художнього проєкту дніпрянина Сергія Бурбела «Qirim», яка відображає важливі події минулого, пов’язані з Кримським півостровом.

2019 06 06 15 34 05 522"75 років тому, 18 травня 1944 року, за вказівкою з Москви розпочалася депортація кримськотатарського народу. Жінок, дітей, людей похилого віку зганяли до товарних вагонів й відправляли за кілька тисяч кілометрів від рідної домівки. Через нестачу харчів, антисанітарію й велику скупченість людей, багато з них загинули в дорозі, ще десятки тисяч померли внаслідок суворих умов проживання упродовж наступних років. Це стало справжньою трагедією в історії кримських татар. На жаль, не останньою. В 2014 році відбулася насильницька анексія Криму Російською Федерацією, що потягла за собою переслідування та арешти татар, ізоляцію від решти світу. У світлі сучасних реалійпрезентований художній проєкт члена Національної спілки художників України та очільника Музею українського живопису  (місто Дніпро) Сергія Бурбела  набуває особливої актуальностіДля митця «Qirim» – це своєрідне польове дослідження, розпочате ще в 2013 році. Тема «в розробці». Подорожуючи Кримом, художник знаходив локації, недоступні широкому загалу. Перебував там певний час, ночував просто неба, відчував «грунт». З цього моменту безпосереднього контакту і починається шлях осягнення та творчого «вивчення» Кримської місцевості в історичному та культурологічному зрізі. Дану серію живописних творів немов підсвідомо передчуваючи лихо – художник розпочав ще до анексії КримуЙого картини сповнені туги. Вони стали своєрідною одою землі, якою полюбляв подорожувати митець. Пейзажі Сергія Бурбела це не просто споглядання, а філософські роздуми. Кримська ніч на його полотнах грає палітрою тисячі напівтонів", – розповіла наукова співробітниця відділу науково-просвітницької роботи КОХУ Анна Недлінська

Кропивничани та гості міста матимуть нагоду познайомитися з непересічним художнім проєктом дніпрянина Сергія Бурбела «Qirim» впродовж двох тижнів.

2019 06 06 15 38 21 513

2019 06 06 15 34 47 592

Федір Шепель,

фото автора