21серпня2019

ГОЛОВНА КУЛЬТУРА Фестиваль Artgnosis: new stage у Вінниці: три дні музики і поезії

КУЛЬТУРА

Фестиваль Artgnosis: new stage у Вінниці: три дні музики і поезії

Відбувся другий всеукраїнський мистецький фестиваль «Artgnosis» у Вінниці, який об’єднав музику, поезію та театральне мистецтво. На три дні фестивалю місто зібрало відомих письменників, таких як Сергій Жадан, Юрко Іздрик, Гриць Семенчук, які тішили публіку не лише поезією, а й виступами власних гуртів.

Перспективні молоді поети, які потрапили на фест, пройшовши символічний конкурс, взяли участь у читаннях «Молодіжка: он-лайн відбір». Семеро поетів із різних міст України, серед яких був і кіровоградець Кирило Поліщук, мали можливість виступати на одній сцені з професіоналами.


Організатори фестивалю підготували чимало цікавих заходів літературної, таких як «година польської поезії», на якій Олексій Чупа, Юрій Матевощук, Андрій Шийчук читали поезію в оригіналі і у власному перекладі українською. Сергія Жадана познайомив глядачів із новими віршами і запалював сцену із гуртом «Собаки в космосі».

Не можна забути і про показ відеопоезії від міжнародного фестивалю «Cyclop», на якому була презентована робота кіровоградців Вікторії Нетребенко та Кирила Поліщука (відеопоезія «Кафка»).

І звичайно ж музична сцена. Pianoboy, Жадан і «Собаки», DRUMТИАТР, гурти «Zapaska» та «Grisly Faye», Христина Халімонова, Saha Boole – немалий список виконавців, які дарували свою музику вінничанам та гостям, які приїхали до міста з різних куточків України.
Різноманітні поетичні та театральні перфоманси («Ріка мертвого генерала» на текст Михайла Жаржайла – театр «Другий склад», комедійна постановка «9» театр – «Намір»), літературні обговорення, кінопокази продемонстрували всю серйозність та професіоналізм організаторів фесту.

Сподіваємось, що це не останній візит кіровоградців до Вінниці на «Artgnosis», оскільки обіцяно продовження фестивалю наступної весни, ще кращого та ще гучнішого.

Вікторія Нетребенко