24лютого2020

ГОЛОВНА КУЛЬТУРА Вишивана Україна: у Кропивницькому завершили роботу на колективним подарунком місту

КУЛЬТУРА

Вишивана Україна: у Кропивницькому завершили роботу на колективним подарунком місту

21071 1200x800 2

Учора, 14 серпня,  в центральній міській бібліотеці Кропивницького зробили завершальний стібок на вишиваний подарунок місту від його мешканців – величне панно, присвячене Тарасу Шевченку.

21070 1200x800 2

За словами куратора акції, Заслуженого майстра народної творчості України Олександри Пренко, оригінальний проект «Вишивана Україна» був започаткований чотири роки тому за ініціативи міського голови Андрія Райковича.

"Перший рік ми вишивали 25-метровий “Рушник єдності”, через рік - мапу України площею 24 квадратних метри. Минулого року вихованці центрів естетичного виховання та центрів позашкільної освіти вишили символічні рушникові стрічки з національними орнаментами усіх областей України, об'єднані у «Вінок Єдності», –розповіла Олександра Пренко.

Цього року кропивничани гаптували символічні рядки з поезії Тараса Шевченка, присвяченої боротьбі українського народу за свої свободу і незалежність. Перші мережки на полотні у Всесвітній День вишиванки зробили секретар міської ради Андрій Табалов та заступник міського голови Наталія Дзюба.

21075 368x264 2Тримісячну напружену роботу завершила народна майстриня, членкиня клубу “Ниточка” Зінаїда Андріяшевська.

"Презентуватимуть панно на площі перед пам’ятником Кобзарю під час урочистостей на День незалежності України, як і три попередніх вишиваних символи", – відзначила одна з авторок проекту, бібліотекарка, майстриня народної творчості Оксана Монзалевська.

Для виготовлення вишиваного символу України використали близько тисячі метрів чорних та п’ятиста метрів червоних ниток. Протягом трьох місяців його вишивали учні загальноосвітніх шкіл міста, позашкільних центрів виховання та читачі бібліотеки.

"Робота над створенням символічної серії «Вишивана Україна» у Кропивницькому обов’язково буде продовжена. Тематика наступної роботи ще не визначена, але безумовно вона об'єднуватиме всю  Україну", – зауважила начальниця управління культури і туризму міської ради Анна Назарець

Надалі панно «Тарас Шевченко», як і інші вишивані символи зберігатимуть у міській раді і їх використовуватимуть під час проведення урочистих міських заходів.