17лютого2020

ГОЛОВНА КУЛЬТУРА До 100-річчя Української революції у Кропивницькому розгорнуто виставку графічних творів (ФОТО)

КУЛЬТУРА

До 100-річчя Української революції у Кропивницькому розгорнуто виставку графічних творів (ФОТО)

У святкові дні в художньо-меморіальному музеї Олександра Осмьоркіна, що в обласному центрі, розгорнуто художню виставку «На злеті української духовності».

24 7

«Презентовано графічні твори українських художників 1960-70-х років. Виставка проводиться в рамках заходів по відзначенню 100-річчя Української революції (1917-1921) та 205-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка. Експозицію складають тринадцять графічних творів Шевченківської тематики відомих майстрів української станкової графіки з музейної колекції «Сучасне українське образотворче мистецтво»: народного художника СРСР Михайла Дерегуса, заслуженого діяча мистецтв УРСР та народного художника УРСР Олександра Данченка, заслуженого діяча мистецтв України та народного художника України Володимира Куткіна, народного художника України Миколи Попова, члена Спілки художників СРСР та Асоціації мистецтв Лос-Анджелеса (США) Самуїла Каплана, члена Спілки художників СРСР Василя Авраменка, членів Спілки художників СРСР та Національної Спілки художників України Геннадія Польового, Юрія Логвина, Анатолія Навроцького. Усі вони працювали над ювілейним виданням «Кобзаря» до 150-річчя від дня народження поета у 1964 році і створили неповторні художні образи, які стали класикою Шевченкіани. Представлені на виставці графічні твори надійшли до фондів музею з унікальної приватної колекції лікаря, ветерана війни Анатолія Чумаченка (1923-2013), який багато років проживав у нашому місті, працював в обласній санітарно-епідеміологічній станції, був відмінником охорони здоров’я СРСР. Особливістю колекції є те, що твори не лише демонструють технічні зразки графічної майстерності, а й виявляють майже весь спектр тематичних напрямків української графіки згаданого періоду. Цікаво, що художник-графік та письменник Юрій Логвин (1939-2019) має безпосереднє відношення до нашого степового краю, адже його батько - відомий мистецтвознавець й архітектор Григорій Логвин - є уродженцем села Косівки Олександрійського району Кіровоградської області. Юрій Логвин автор двох десятків книжок, де використано його широкі пізнання в українській та світовій історії, етнографії та фольклорі. Він є автором одних з перших серій загальновживаних українських поштових марок: «Етнографічні сюжети», «Давня Україна», «Гетьмани України» та «Історія війська в Україні». Багато років був автором, ведучим та виконавцем художніх і культурно-просвітницьких програм на Українському радіо», - розповіла директор музею Віта Чернова.

24 8

24 9

Цікаво, що, одним з перших відвідувачів виставки став відомий кропивницький художник і педагог Юрій Вінтенко, який багатьох художників, чиї твори представлені на виставці, знає не з альбомів, а особисто, адже з ними у свій час товаришував його батько заслужений художник України Борис Вінтенко. Тож розповідь митця про спілкування з видатними майстрами графічного мистецтва, зокрема з класиком української графіки, активним учасником руху «шестидесятників» народним художником УРСР Олександром Данченком, була для музейчиків та відвідувачів виставки надзвичайно цікавою і слушною.

Федір Шепель,
фото автора