04червня2020

ГОЛОВНА КУЛЬТУРА У Кропивницькому відкрили виставку, присвячену історії видання книги Генріха Нейгауза про мистецтво гри на фортепіано (ФОТО)

КУЛЬТУРА

У Кропивницькому відкрили виставку, присвячену історії видання книги Генріха Нейгауза про мистецтво гри на фортепіано (ФОТО)

IMG 4910

У середу, 18 вересня, у відділі мистецтв обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського презентовано виставку «Мистецтво Єлисаветградської гри», присвячену Генріху Нейгаузу (1888-1964).

2019 09 18 21 49 50 194

2019 09 18 21 48 43 614"Це – спільний проект головної книгозбірні області й народного музею Генріха Нейгауза, створеного при музичній школі № 1 міста Кропивницького. В експозиції виставки представлені різноманітні за часом, місцем видання та мовою зразки всього однієї книги «Об искусстве фортепианной игры». Це – найцінніша літературна праця нашого земляка, піаніста, педагога, письменника й музично-суспільного діяча Генріха Нейгауза. Оскільки являє собою не банальний «підручник», а  є багатогранним твором, що містить безліч цінних вказівок, зауважень, розповідей про тонкощі гри на фортепіано. Власне, автор говорить про своєрідне мистецтво світосприйняття, вчить тонко відчувати музику. Генріх Нейгауз написав книгу, керуючись своїм творчим та життєвим досвідом, власним ставленням до музики й навколишнього світу. Тому вона користується незмінною популярністю й попитом у середовищі вітчизняних та зарубіжних музикантів, про що свідчить неодноразове її перевидання у Радянському Союзі та за кордоном, зокрема, в Італії, Польщі, Хорватії, Японії, Китаї, Іспанії, Болгарії, Німеччині та інших країнах, – розповіла керівниця відділу мистецтв бібліотеки Світлана Ушакова.

З виступу завідувачки народного музею Генріха Нейгауза Тетяни Фурлет присутні дізналися, що представлену колекцію збирали протягом тривалого часу. А тому є видання від найпершого 1958 і до останнього - 2017 року. На її думку прикро, що таку запитувану серед фахівців-музикантів книгу, досі не переклали українською.

На презентації виставки, крім інших любителів класичної музики, також були присутні учні фотепіанного відділення Кіровоградського музичного коледжу разом з викладачами  Мар’яною Максименко й Катериною Максютою.

Дану експозицію можна оглянути до початку жовтня.

IMG 4909

 

         Федір Шепель,

фото автора та з відділу мистецтв