06липня2020

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА КУЛЬТУРА Відому кропивницьку журналістку відзначили грамотою літературно-наукового конкурсу Фундації Українського Вільного Університету

КУЛЬТУРА

Відому кропивницьку журналістку відзначили грамотою літературно-наукового конкурсу Фундації Українського Вільного Університету

Днями у залі Ради вчених Київського Державного Університету імені Тараса Шевченка в Києві пройшло урочисте надання премій Літературно-наукового конкурсу Фундації Українського Вільного Університету імені Воляників–Швабінських. 

19 10 165

Серед претендентів на премію – і Світлана Орел, відома кропивницька журналістка та краєзнавиця зі своєю працею «Ті, хто не хотів помирати мовчки…» (книга написана на основі архівних матеріалів репресованих у 1932-1933 роки). Про це повідомляє Український погляд.

Такий конкурс проходить щорічно від 1999 року. Премії надаються за опубліковані праці попередного року з наміром нагородити творчість здібних авторів на науковій та літературній нивах і цим самим заохотити їх до подальшої творчої праці.

Цьогорічне вручення премій проводив голова ФУВУ Аскольд Лозинський у присутності професора Київського Університету Володимира Сергійчука.

Журі конкурсу в складі Марії Поліщук, Олі Кузишин-Воляник, Ігоря Мірчука та Ігоря Николюка працювало від 1 липня до 15 вересня 2019 року, розглядаючи праці в жанрах повісті, поезії, новелі та наукового есею, які були видані у 2018 році та надіслані до Фундації до 30 червня 2019 року.  У підсумку нагородили авторів наступних творів і праць.

Перші премії отримали Петро Костюк за науково–дослідницьку працю «Код ідентичності» та Тетяна Коломійченко за роман «Убити зло».

Три другі премії надали Владиславові Сердюку за збірник «Інгульський степ. Історія – Краєзнавство –  Розповідь – Джерела – Спадщина»; Святославові Липовецькому за науково–дослідницьку працю «Меч-‘Щербець‘ та українські ворота»; Миколі Посівничу за біографічне дослідження «Степан Бандера».

Дві треті премії отримали Ольга Яворська за повість «Неспалена смерека» та Любов Василів–Базюк за історичну повість «Новими стежками».

Окремими грамотами відзначили наступних авторів: Тараса Шмігера за працю «Перекладознавчий аналіз – теоретичні та прикладні аспекти: давня українська література сучасними українською та англійськими мовами»; Віктора Грабовського за роман «Любові не буває забагато»; Миколу Павленка за твори «Холодноярські тризуби, або Пригоди Якоба Штофне в Україні» та «Хочу спокою, світла, миру і добра»; Світлану Орел за працю «Ті, хто не хотів помирати мовчки…»; Валентину Кожевнікову за працю «Сувора розмова про ‘язик і мову».

При цьому Фундація Українського Вільного Університету проголошує Конкурс на 2020 рік за видання, які з’явилися  чи ще з’являться у 2019 році. Термін прийому праць до 30 червня 2020 року. Книжки пересилати на адресу: UFUF, 136 Second Avenue, New York, New York 10003.

Читайте також: У Кропивницькому презентували книгу про масовий спротив, захист, самозбереження українців