12червня2021

ГОЛОВНА КУЛЬТУРА У Кропивницькому відкрили виставку, присвячену письменникам-педагогам краю (ФОТО)

КУЛЬТУРА

У Кропивницькому відкрили виставку, присвячену письменникам-педагогам краю (ФОТО)

P1010043

У середу, 22 жовтня, у літературно-меморіальному музеї Івана Карпенка-Карого, що в Кропивницькому, відкрилася виставка «Література і педагогіка: лінії перетину».

На захід, присвячений письменникам-педагогам Кіровоградщини, до музею завітали студенти й викладачі місцевого будівельного коледжу, любителі красного слова та літератори.

"В експозиції, яка знайомить з особистостями, що зуміли поєднати викладацьку та творчу діяльність, представлені фотодокументальні матеріали про діяльність відомих у Єлисаветграді педагогів  Віктора Григоровича, Володимира Ястребова, Михайла Завадського, Наталії Бракер. Вони залишили по собі чимало літературних та краєзнавчих досліджень. Демонструються також численні світлини, газетно-журнальні публікації, особисті документи, науково-публіцистичні та художні твори викладачів Центральноукраїнського державного педуніверситету імені Володимира Винниченка (раніше - Кіровоградського педінституту імені Олександра Пушкіна) Леоніда Стеценка, Миколи Смоленчука, Григорія Клочека, Василя Марка, Світлани Барабаш, Сергія Шевченка, Олега Попова, Олега Бабенка, Антоніни Гурбанської, Сергія Михиди, Оксани Гольник. Є цікаві матеріали, пов’язані з творчими біографіями незабутніх членів Національної спілки письменників України Володимира Панченка та Леоніда Куценка. Присутні також могли ознайомитися ще й з творчістю викладачів іншого вишу нашого міста - Центральноукраїнського національного технічного університету. Зокрема, Антоніни Царук, Бориса Ревчуна. А ще - письменників-педагогів, які працювали за межами нашого краю чи країни: Олексія Романовського, Людмили Скирди, Яра Славутича та інши", – розповіла науковець музею Тетяна Ревва.    

P1010063

Матеріали виставки дають уяву й про письменників-вчителів, які працювали у школах нашого міста та області. Серед них вчителі української мови та літератури, іноземних мов, математики, фізики, музичного мистецтва: Олена Журлива, Галина Берізка, Василь Журба,  Олександр Моторний, Михайло Миценко, Федір Непоменко, Іван Горовий, Микола Петров, Олександр Архангельський, Ольга Полевіна, Олександр Жовна, Юрій Обжелян, Ірина Кримська. Зрозуміло, що не оминули увагою науковці музею й постать найвідомішого вчителя нашого краю Василя Сухомлинського, котрий віддав Павлиській школі, яка стала знаменитою на увесь світ, двадцять три роки свого життя.

У рамках заходу відбулася творча зустріч з Надією Гармазій. Відповідно до проекту «Урок літератури в музеї» ця поетеса, літературний критик, науковець, доцент кафедри документознавства та інформаційної діяльності Інституту розвитку людини розповіла про  особливості поєднання педагогічної  діяльності з літературною творчістю, роботу з письменниками-початківцями, згадала власні найперші поетичні спроби.

P1010024

         Федір Шепель,

фото літмузею