28лютого2020

ГОЛОВНА КУЛЬТУРА Кропивницький: в обласному художньому музеї з’явилися нові надходження(ФОТО)

КУЛЬТУРА

Кропивницький: в обласному художньому музеї з’явилися нові надходження(ФОТО)

 Учора, 15 січня, про них говорили в Кіровоградському обласному художньому музеї. Виставку творів так і назвали: «Нові надходження-2019: мистецький калейдоскоп».

Даний виставковий проєкт у черговий раз наглядно проілюстрував плідну працю колективу музею з поповнення фондового зібрання, збереження та популяризації унікальних та різнопланових творів мистецтва, що надійшли протягом минулого року  завдяки активній виставковій діяльності та системній співпраці з представниками творчої спільноти, членами їх родин, митницею та просто небайдужими до проблеми збереження культурного надбання приватними особами.

"Це своєрідне підведення підсумку, звіт про проведену роботу та величезна подяка усім причетним за цей неймовірний подвиг, а ще чудовий подарунок шанувальникам високопрофесійного мистецтва, який має не тільки величезне культурно-мистецьке, духовно-естетичне, а й неабияке патріотично-виховне значення. На превеликий жаль, обмежена експозиційна площа не дала можливості презентувати усі надходження до фондового зібрання музею за 2019 рік, – а їх аж 867Особливо пишаємось роботами трьох відомих народних художників України – Миколи Прокопенка, Віктора Ковтуна та Анатолія Горбенка, останній, – наш славетний земляк. Отож, виставка презентує різнопланові твори високопрофесійних майстрів: живопис, графіку, скульптуру, кераміку тощо. Показово, що частина представленого є наслідком плідної співпраці музею з Державною митницею України. Саме ця державна структура поповнила фондове зібрання цікавими зразками сакрального мистецтва, що стали складовою музейної колекції ікон, яку справедливо вважають однією з найкращих в Центральній Україні. Виставка творів «Нові надходження-2019: мистецький калейдоскоп» є не тільки вагомою подією в мистецькому житті краю, а й дуже актуальною оскільки знайомить відвідувача з чудовими творами мистецтва та  висвітлює окремий важливий напрямок роботи музею, що сприяє розумінню складності та специфіки музейної діяльності в сучасних умовах", – зазначила науковий співробітник відділу науково-просвітницької роботи обласного художнього музею Анна Недлінська.

Модераторка заходу директорка музею Тетяна Ткаченко представила кількох доборочинців та вручила їм дипломи закладу культури.

2020 01 15 15 24 48 652

2020 01 15 15 25 18 206

2020 01 15 15 23 57 059 1

2020 01 15 15 38 20 220

 Федір Шепель,

фото автора