05липня2020

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА КУЛЬТУРА В обласному центрі презентували відреставровані православні святині з колекції підпільного мільйонера

КУЛЬТУРА

В обласному центрі презентували відреставровані православні святині з колекції підпільного мільйонера

28 16У відділі історії обласного краєзнавчого музею в Кропивницькому відкрито виставку предметів сакрального призначення з колекції Олександра Ільїна.

Подія приурочена до Великодня та до 100-річчя від дня народження самого колекціонера.

Тут представлені стародавні екземпляри, відреставровані у Національному науково-дослідному реставраційному центрі України в Києві. Серед них – предмети церковного вжитку та їхні складові частини. З 15 експонатів 10 – відреставровані у поточному році.

Новостворена виставка органічно доповнює частину стаціонарної виставки «Колекція Олександра Ільїна», а саме експозицію, де широко представлені ікони, хрести, складні, посуд, свічники та інше церковне начиння, яке є невід’ємною частиною богослужіння.

Організатори переконані, що предмети в музейній експозиції є не лише речами, що мають суто церковний характер. Для сьогодення всі вони — витвори мистецтва, значення яких зростає з плином часу та запрошують оглянути виставку після закінчення карантину.

1237814

28 17

28 18

Довідково. 22 жовтня 1993 року у Кіровограді помер колекціонер, власник однієї з найбільших в Європі й у СРСР колекцій цінних книг, зразків живопису, ікон, гравюр, скульптур, предметів китайської порцеляни, старовинної бронзи, меблів, посуду, зброї, самоварів, кам’яних сокир – 73-річний Олекса́ндр Ільїн.