26січня2021

ГОЛОВНА КУЛЬТУРА Творчість – сенс життя: у Кропвиницькому відкрили віртуальну персональну виставку картин знаного митця

КУЛЬТУРА

Творчість – сенс життя: у Кропвиницькому відкрили віртуальну персональну виставку картин знаного митця

30099 1200x800 2

Заслуженому художнику України Феліксу Полонському виповнилося 80 років.

30101 1200x800 2

З нагоди ювілею відомого кропивницького живописця художньо-меморіальний музей Олександра Осмьоркіна підготував своєрідний мистецький подарунок. На музейному веб-сайті презентована віртуальна персональна виставка його творів із символічною назвою «Творчість – сенс життя».

Фелікс Полонський народився 1 січня 1941 року. Малюванням захоплювався з дитинства і завжди мріяв стати художником. Тому з відзнакою закінчив живописне відділення Івановського художнього училища у 1968 році.

30103 368x264 2Повернувшись до рідного міста, багато років успішно працював художником-оформлювачем Кіровоградських художньо-виробничих майстерень Художнього фонду УРСР  і, звичайно, займався творчістю. У 1994 році став членом Національної Спілки художників України. Творча праця Фелікса Полонського має гідні відзнаки. Він є лауреатом обласної премії імені Юрія Яновського, яку отримав ще у 1970 році, та обласної премії в сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна в номінації «національна традиція» вже в незалежній Україні в 2007-му. Нагороджений Почесною відзнакою Міністерства культури України «За досягнення в розвитку культури і мистецтв». Має високе звання «Заслужений художник України».

Фелікс Михайлович Полонський активно презентує свої творчі доробки на різноманітних виставках. Він є учасником обласних, всеукраїнських та зарубіжних художніх виставок – «Виставка творів кіровоградських художників в Толбухіно, Болгарія» (1978), «Мальовнича Україна» (1991-2019), «50-річчя трагедії Бабиного Яру» (1991), «Голодомор 33» (1993), «Спорт в образотворчому мистецтві» (1998), «60-річчя Спілки художників України» (1998), «Осінній салон» (1993, 1994, 2000), «70-річчя Спілки художників України» (2008), «Барвиста Україна» (2013) та багатьох інших.

Художник постійно влаштовує і персональні виставки в різних мистецьких закладах Кропивницького – художньому салоні, обласному художньому музеї, нині музей мистецтв, галереї «Єлисаветград». Займаючи активну життєву позицію, він завжди творчо реагує на соціальні процеси. «Мистецтво на карантині» - саме під такою назвою Фелікс Полонський презентував персональну виставку влітку минулого року в музеї мистецтв.

Є в творчому доробку митця і зарубіжна персональна виставка – у 1999 році його живописні роботи експонувалися в місті Вупперталі в Німеччині. Ця експозиція українського живописця мала значний успіх, про що написано в місцевих газетах, які Фелікс Михайлович дбайливо зберігає, і які представляв на персональних вернісажах в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна.

65098 368x264 2У своїй творчості Фелікс Полонський надає перевагу реалістичній манері живопису, мистецьким жанрам – пейзажу і портрету. Чимало творів і в різноманітних графічних техніках – олівець, туш, перо, сграфіто, акварель, гуаш, а також ліногравюра, які вражають професійністю виконання та тематичною змістовністю. Плідно працює художник і в галузі книжкової графіки, ілюструючи твори письменників-класиків та кропивницьких літераторів.

Його твори зберігаються в Дирекції виставок Міністерства культури України і є окрасою музейних фондів, приватних українських та зарубіжних колекцій.

Експозицію презентованої ювілейної виставки складають шість живописних та графічних творів заслуженого художника України Фелікса Полонського з музейної колекції «Сучасне українське образотворче мистецтво» різних років, які митець дарував під час презентації персональних виставок. Це – живописні портрети відомих поетів Лесі Українки та Володимира Маяковського, сповнені любові до рідного краю пейзажі Кіровоградщини, а також графічні роботи, серед яких є та, що яскраво відображає момент творчості митців в майстерні.

Недаремно в інтерв’ю, опублікованому в каталозі персональної виставки «Графічні світи Фелікса Полонського», що експонувалася в музеї в рамках арт-проєкту «В майстерні художника», митець на запитання «Що для нього є мистецтво?» щиро відповів: «Мистецтво, на мій погляд, це важка і щоденна праця».

Доповнюють виставки цікаві фото художника в майстерні та на вернісажах з його особистого архіву, а також з мистецьких подій в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна – вручення обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна та презентації персональних виставок творів «Ліричні мотиви Фелікса Полонського» із серії «Лауреати обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна» в 2014 році і «Графічні світи Фелікса Полонського» в рамках арт- проекту «В майстерні художника» в 2015-му.

Усіх шанувальників образотворчого мистецтва запрошуємо завітати на музейний сайт у розділ «Вибрані виставки» і ознайомитись з доробками заслуженого художника України Фелікса Полонського, для якого творчість є сенсом життя http://osmerkinmuseum.kr.ua/ex/avt164_u.html

Віта Чернова,

директорка художньо-меморіального музею О.О.Осмьоркіна