22вересня2021

ГОЛОВНА КУЛЬТУРА Що зміниться у сфері культури і розваг Кіровоградщини

КУЛЬТУРА

Що зміниться у сфері культури і розваг Кіровоградщини

ab90817470153a5e2d359e6dfb8f36a0 L

Виповнилося два роки від дня набрання чинності Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», який відіграє надзвичайно важливу роль у зміцненні української держави.

Відсьогодні, 16 липня,  розпочинається новий етап втілення норм цього закону, що забезпечить збільшення присутності державної мови в публічному просторі, адже набувають чинності норми, які є важливими для переважної більшості людей, оскільки вони стосуються сфери культури і розваг, туристичної сфери, книговидаництва та роботи книгарень, кіновиробництва, демонстрування фільмів в кінотеатрах і на телебаченні тощо. Йдеться про частини 2, 3, 4, 5, 6, 8 статті 23 та статтю 26 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», зазначають у Держпродспоживслужбі області.

"Звертаємо увагу, що відповідно до Закону всі виробники, а також виконавці та продавці зобов’язані надавати споживачам інформацію про свої товари, роботи чи послуги державною мовою. Українською має подаватися інформація на цінниках, в інструкціях, технічних характеристиках, маркуванні, квитках, меню тощо", – наголошують у Держпродспоживслужбі.

І додають, що у разі порушення прав споживача на отримання інформації українською мовою, слід звертатися до управління захисту споживачів Держпродспоживслужби Кіровоградщини, заповнивши форму скарги за цим посиланням та надіславши її на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. ; м. Кропивницький, вул. Тараса Карпи, 84. Для цього потрібно зафіксувати факт відмов  (за допомогою аудіо-, відео, письмового підтвердження свідків тощо), а також обов’язково вказати дані суб’єкта господарювання (назву, адресу), дату порушення, ім’я працівника.

Також завжди можна звернутися до Уповноваженого із захисту державної мови.

Довідково: 14 липня 2021 року Конституційний Суд України визнав конституційним Закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної».