08серпня2022

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА КУЛЬТУРА У кропивницькому музеї презентують виставку абстрактних сентенцій Оксани Журавель

КУЛЬТУРА

У кропивницькому музеї презентують виставку абстрактних сентенцій Оксани Журавель

19002

У Кропивницькому художньо-меморіальний музей Олександра Осмьоркіна презентує віртуальну персональну виставку живопису «Абстрактні сентенції Оксани Журавель (Надєждіної)».

19004Це – своєрідне привітання художниці-землячці з ювілейним днем народження і мистецький подарунок від колективу музею як лауреату обласної премії в сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна в номінації «новітні спрямування».

Відома українська мисткиня народилася в нашому місті в родині народного художника України Михайла Надєждіна. По закінченні Дніпропетровського державного художнього училища ім. Є.В.Вучетича у 1995 році, успішно працювала викладачем в художній школі ім. О.О.Осмьоркіна. Згодом свій фаховий художній рівень удосконалювала під час навчання у Національній академії образотворчого мистецтва та архітектури в Київі на факультеті історії і теорії образотворчого мистецтва. Нині є керівником художнього класу Таращанської дитячої музичної школи Київської області. Її учні, до речі, є переможцями художнього конкурсу «Молодіжна палітра» імені Леоніда Бондаря, який музей проводить щорічно за підтримки управління культури і туризму Кропивницької міської ради. На запрошення доєднатися до участі в конкурсі Оксана Михайлівна відгукнулася відразу, адже саме під керівництвом талановитого вчителя і художника Леоніда Івановича Бондаря гартувала свої педагогічні навики в художній школі, яку він тоді очолював.

19007У сучасній українській образотворчості Оксану Журавель знають як художницю-абстракціоністку, що сповідує безпредметне, конфігуративне мистецтво. Її творам притаманний відхід від ілюзорно-предметного зображення, абсолютизація чистого враження та самовираження засобами геометричних фігур, ліній, кольорових плям. Ці особливості вирізняють її яскравий індивідуальний художній почерк, заснований на традиціях абстрактного мистецтва. Значний вплив на її мистецьке становлення, особливо в ранній період творчості, мали живописні доробки батька –  Михайла Надєждіна.

Ось як характеризує її картини доктор мистецтвознавства, професор, академік Національної академії мистецтв України Олександр Федорук: «Твори Оксани  межують з традицією нефігуративного малярства. Її живописно-колористичні імпровізації «Пісня», «Окрема кімната», «Композиція», «Майже вихід» - барвисто утаємничені, наснажені архітектонікою кольору. Вони – неначе відбиток миттєвих переживань, спроба втілення абсолюту дієвості руху і матерії. У них наявно відчутні мотиви первообразів української культури».

Оксана Журавель є учасником всеукраїнських та міжнародних  художніх виставок, зокрема, VI-ї Всеукраїнської виставки абстрактного живопису «ART-AKT» (Чернівці, 2019), Всеукраїнського проєкту «Абстрактний живопис» (Київ, 2019 та ІІІ-ї Всеукраїнської виставки абстрактного живопису (Київ, 2020). А в цьому році стала лауреатом І-го Міжнародного триєнале живопису «В краю сірих перлин» в рамках Всеукраїнського проєкту-конкурсу Національної Спілки художників України «ART-NOVA», що проходив  Кременчуці.

Її оригінальні живописні твори зберігаються у художніх музеях і приватних збірках в Україні та за кордоном. «Використовуючи авторську техніку, близьку до левкасного живопису, художниця досягає глибокої гармонії тону і кольору, розкриваючи природний світ колориту. Об’єднуючи внутрішню емоцію та свідому ідею, створює потужні поля мистецької силової напруги, що захоплюють свідомість своєю таємничістю та художньою переконливістю абстрактних сентенцій», - зазначає в буклеті виставки провідний науковий співробітник музею, мистецтвознавець, заслужений художник України Андрій Надєждін.

Експозицію презентованої віртуальної виставки членкині Національної Спілки художників України Оксани Журавель складають двадцять живописних творів з музейних фондів та авторського зібрання, виконаних в 1997-2020 роках. Доповнюють виставку цікаві фотознімки, на одному з яких Оксана поряд зі своїм братом – заслуженим художником України Андрієм Надєждіним на ювілейному персональному вернісажі їхнього батька – Михайла Надєждіна у 2010 році в обласному художньому музеї, який нині має назву музей мистецтв.

Пропонуємо всім шанувальникам сучасної образотворчості ознайомитись з творчістю яскравої представниці талановитої родини художників на представленій виставці живопису «Абстрактні сентенції Оксани Журавель (Надєждіної)» і пізнати духовні ідеї, відчуття та образну мову, сповнену глибокого сенсу http://www.osmerkinmuseum.kr.ua/ex/avt179_u.html

Віта Чернова,

директорка художньо-меморіального музею О.О.Осмьоркіна