29червня2026

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА КУЛЬТУРА В Олександрії презентовано друге видання книги Валерія Жванка про місто

КУЛЬТУРА

В Олександрії презентовано друге видання книги Валерія Жванка про місто

Сьогодні, 22 березня, в Олександрії презентували перевидану книгу «Барокові закапелки Олександрії/Барокковые закоулки Александрии» краєзнавця і літератора Валерія Жванка.

Автор видання уточнив та доповнив тексти книги, додав нові фото, змінив дещо зміст окремих розділів, інформують Олександрійські новини.

Головна мета другого видання – це надання можливості всім бажаючим придбати книжку та задовольнити попит на відоме видання. Перший тираж розійшовся досить швидко і книга перетворилась у бібліографічну рідкість.

Нове видання вийшло у світ частково за кошти обласної програми розвитку книговидання та книгорозповсюдження на 2016-2020 роки, яка затверджена Кіровоградською обласної радою та реалізована Кіровоградською обласною державною адміністрацією.

Книги, видані за бюджетні кошти, будуть передані до бібліотек області та безкоштовно надаватись бюджетним організаціям для поширення краєзнавчих знань про наш край та розвитку патріотичного руху.

Частково тираж був створений за кошт видавництва «Імекс-ЛТД», яке не тільки видало книгу на висланій поліграфічній базі, але й співфінансувало проект.

Книга вийшла у світ також за допомогою приватних коштів сім’ї Жванків - Валерія та Зінаїди.

Частина тиражу видана за кошти Любові Мороз, депутата обласної ради та підприємця.

Уся приватна частка тиражу, в тому числі видавництва, автора та партнерів, буде розповсюджуватися серед бажаючих отримати нове видання у особисту домашню бібліотеку.

У презентації взяли участь представники творчої інтелігенції міста та району, депутат Кіровоградської обласної ради, голова комісії з питань бюджету Павло Фесюк, заступник голови Олександрійської районної державної адміністрації Олександр Безкровний, волонтер і меценат першого видання Віктор Недобиткін, депутат облради Любов Мороз, член Національної спілки краєзнавців України, редактор ТРК «Контакт-ЛТД» Віктор Голобородько.

У презентації взяли участь творчі колективи Театр танцю «Вуличний балет», вокалісти студії «Аколада» Олександрійського УВП УТОС, військово-патріотичного спортивного клубу «Захист».

Після презентації автор видання провів автограф-сесію. Усім бажаючим дарували ковток кави від кафе «Кав’ярня» та дарували можливість насолодитися новими працями олександрійських митців від галереї Ірини Кваші «ВашАрт».

Фото з сайту "Моя Александрия"