КУЛЬТУРА
З професійним святом привітали працівників культури й аматорів мистецтва Кіровоградщини
- Останнє оновлення: 08 листопада 2017

У Кропивницькому привітали з професійним святом працівників культури та майстрів народного мистецтва з усієї області. З нагоди визначної дати в академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені М.Л.Кропивницького відбулися урочистості і концертна програма.
Гостей свята зустрічала тематична фотовиставка «Окрилені творчістю», присвячена митцям краю, інформує прес-служба міської ради.
Працівників культури тепло привітали голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко, голова обласної ради Олександр Чорноіваненко, міський голова Андрій Райкович та секретар міської ради Андрій Табалов.

"Ви – наша гордість і надія, ви зберігаєте і примножуєте славні мистецькі традиції, як міста, так і області, –відзначив у своєму вітальному слові очільник міста. – І ми пишаємося творчими колективами, які працюють в комунальних закладах міста. Ми захоплюємося не лише вашим талантом, творчими здобутками, а й вашим терпінням, бо добре розуміємо, що займатися творчістю у найвищому розумінні за обмежені кошти – це великий душевний і професійний подвиг. Усім вам браво!"
З нагоди свята Андрій Райкович і Андрій Табалов побажали нових творчих успіхів, миру, добра і здоров’я усім колективам музичних шкіл, музеїв, бібліотек, хореографічних шкіл і всій митецькій молоді міста, які є окрасою і гордістю не лише Кропивницького, а всієї України та вручили відзнаки міської ради та її виконавчого комітету кращим фахівцям галузі.
За вагомий внесок у відродження національної культури, активну культурно-просвітницьку діяльність та з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та аматорів народного мистецтва Почесною грамотою міської ради та виконавчого комітету міста Кропивницького нагороджено Анну Назарець – начальника відділу культури і туризму міської ради.
Керівники міста вручили також Подяки міської ради і виконавчого комітету колективам закладів культури:
Музична школа №1 імені Г.Г.Нейгауза – директор Малявкіна Євгенія Вікторівна
Комунальний заклад „Музична школа №2 ім. Ю.С.Мейтуса” – директор Ревенко Валентина Григорівна
Музична школа №3 – директор Васильєва Алла Анатоліївна
Музична школа №4 – директор Полевіна Ольга Миколаївна
Дитяча школа мистецтв – директор Медведєва Світлана Акимівна
Дитяча художня школа імені О.О.Осмьоркіна – директор Тимофієнко Ганна Володимирівна
Комунальний заклад „Міський літературно-меморіальний музей І.К.Карпенка-Карого” – директор Лісняк Катерина Євгенівна
Комунальний заклад „Художньо-меморіальний музей О.О.Осмьоркіна” – директор Чернова Віта Василівна
Музей музичної культури ім. К.Шимановського – директор Полячок Олександр Іванович
Міська централізована бібліотечна система – директор Тимків Світлана Іванівна
Будинок культури Масляниківки – директор Поляков Олександр Миколайович

Цього дня стали відомим також імена лауреатів обласної премії "Духовний скарб Кіровоградщини". Очільники області вручили лауреатам дипломи, нагрудні знаки, грошові винагороди та статуетки "Степовий орел".
Так, у номінації “За внесок у розвиток професійного музичного, театрального, хореографічного, фото- та кіномистецтва” премію отримала Олеся Бушмакіна – артист драми вищої категорії КЗ “Академічний обласний український музично-драматичний театр ім. М.Л.Кропивницького”. У номінації “За популяризацію національної культури, фольклорної спадщини, збереження і збагачення народного мистецтва” перемогла Людмила Багатько – керівник народного аматорського фольклорного ансамблю “Кумоньки” Аджамського сільського Будинку культури Кіровоградського району. У номінації “За вагомий внесок у збереження та популяризацію культурної спадщини” перемогла Тетяна Ткаченко – директор обласного художнього музею. А у номінації “За внесок у розвиток бібліотечної справи” кращою визначено Тамару Полудень – директора Компаніївської централізованої бібліотечної системи.
