16грудня2018

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА КУЛЬТУРА У Кропивницькому музеї під «Ave Salus!» провели екскурсію для поважних гостей

КУЛЬТУРА

У Кропивницькому музеї під «Ave Salus!» провели екскурсію для поважних гостей

8479 120 2

У перекладі з латини «Ave Salus!»означає «Радій!». Радіти життю, мати здоровий дух та бадьорий настрій і є головним девізом слухачів академії ветеранів «Ave, Salus», що діє при Центральноукраїнському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка.

Середній вік слухачів, які завітали до художньо-меморіального музею О. О. Осмьоркіна напередодні Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва, - вони самі жартують, становить 80 років.

Ця унікальна навчально-просвітницька громадська організація існує вже понад 20 років, до її складу входять колишні викладачі, співробітники університету та ветерани війни та праці міста Кропивницького, фахівці інших професій.

848800 2

З музеєм слухачів академії пов’язують давні дружні відносини, вони є частими відвідувачами різноманітних мистецьких заходів. Ось і нині, завітавши до музею, поважні гості щиро привітали колектив музею зі святом, а прослухавши лекцію про життя та творчість видатного земляка, художника та педагога О. О. Осмьоркіна, поставили безліч запитань про особливості побуту родини Паученка-Осмьоркіних, творчої праці О.О.Осмьоркіна, життя художників, які оточували митця.

Далі пройшли з екскурсією по виставкових залах музею, де з неприхованою цікавістю знайомилися з творами сучасних майстрів живопису Юрія Вінтенка та Галини Ярової-Вінтенко на виставці «Для тих, кого любимо…», презентованої в рамках музейного проекту «В майстерні художника», оглянули й оригінальну експозицію виставки авторських фото заслуженого журналіста України Ігоря Демчука «Центральна площа міста: сторінки літопису» в рамках ще одного музейного проекту «На перехресті вулицю Єлисаветграда–Кіровограда», присвяченого Дню міста.

Поступово екскурсія переросла в невимушене, сердечне спілкування, в якому обговорювалися проблеми минулого та сучасного життя міста, роль художника та важливість культурного розвитку в суспільстві.

Андрій Надєждін,

провідний науковий співробітник художньо-меморіального музею О. О. Осмьоркіна