20листопада2018

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА КУЛЬТУРА У Кропивницькому розпочали ткати карту Криму

КУЛЬТУРА

У Кропивницькому розпочали ткати карту Криму

Сьогодні, 11 січня,  в обласному госпіталі ветеранів війни в Кропивницькому продовжили ткати карту України. 

e9537029267c260fa91566b8975e0d10Цього разу відома на Кіровоградщині ткаля Валентина Добровольська та її учні з Центру естетичного виховання «Натхнення», що діє у кропивницькій спеціалізованій зош № 6, взялися до роботи за "виготовлення" Криму. Його, як і карту нашої області, ткатимуть за спеціально дібраними давніми орнаментами, притаманними саме цьому краю. 

«Підросло покоління, яке може продовжити мою справу, так ткати значно легше і швидше. Тож, тканої Кіровоградської області вже є значна частина. З понеділка, я віднесу до школи станок, і всі мої учні зможуть разом доткати, розпочате нами минулого і цього четверга», – наголосила килимарка Добровольська.

Довідково: Проект “Ткана Україна” – це низка заходів, одним із яких є виготовлення панно “Карта України”.

Це буде ткана карта України розміром 3х4 м. Кожна область витчуть у традиційній техніці певного регіону. Кордон України буде подано у вигляді неперервного тканого поясу, до виконання якого будуть залучені всі охочі, з метою продемонструвати примітивні способи ткацтва. Ця стрічка символізуватиме цілісність кордону України, бо здавна пояс мав оберегову функцію і виступав головним атрибутом у деяких обрядах українців.

Читайте також: «Ткана Україна»: кропивницькі килимарки розпочали роботу над проектом