15грудня2018

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА КУЛЬТУРА «Шевченківська весна» в художньому музеї у Кропивницькому

КУЛЬТУРА

«Шевченківська весна» в художньому музеї у Кропивницькому

0139540

В обласному художньому музеї  працює експозиція, що складається із семи експонатів. Це портрети і зображення геніального українського поета, художника, мислителя  і пророка Тараса Шевченка.     


Присвячена виставка 204 річниці від дня  його народження, який відзначається сьогодні,  9 березня. 
     

В експозиції  представлені ліногравюри, графіка та олійний живопис  із зображенням Кобзаря, а також сюжетно-тематичний гобелен «Думи мої, думи мої» за мотивами різних літературних творів поета, розповіла науковий співробітник обласного художнього музею Леся Нестройна.

«Найціннішим експонатом цієї експозиції є офорт ( друкарський відбиток) прижиттєвого портрета - гравюри Тараса Шевченка 1860 року. Автор офорту – Фрідріх Брокгауз. Внизу під відбитком – факсиміле  автографа Кобзаря. Це означає, що Тарас Григорович міг бачити цей портрет і навіть засвідчив власноруч підписом. Є припущення, що це був останній автограф Шевченка», – зауважила пані Леся. 
   

 Гравюра була зроблена за рік до смерті Кобзаря і, як вважає відома дослідниця іконографії Шевченка Клавдія Чумак, нині є раритетом. Такого факсиміле не мають у фондах Національного музею Тараса Шевченка у Києві.