22вересня2021

ГОЛОВНА КУЛЬТУРА Баба Єлька: фольклорні дівки з Кіровоградщини розпочали етно-проект (ФОТО)

КУЛЬТУРА

Баба Єлька: фольклорні дівки з Кіровоградщини розпочали етно-проект (ФОТО)

Сьогодні, 20 липня, у Кропивницькому пройшла презентація проекту «Баба Єлька».

41

Засновниці – Світлана Буланова (етно-виконавиця), Інна Тільнова (редакторка «Нової Газети») та Вікторія Семененко (піарниця, журналістка). Науковий керівник – Олександр Ратушняк.

40

«Баба Єлька» – унікальний фольклорний проект, під час якого учасниці збирають пісні, ужиткове мистецтво з різних сіл Кіровоградщини, щоб передати ці речі нащадкам.

«Мою бабусю всі звали баба Єлька. Вона завжди робила всі справи зі співом. Пісня була для неї  невід’ємною частиною життя. У дитинстві я не розуміла і не цінувала цього. І тільки зараз, коли бабуся померла, я усвідомила, наскільки цінними були її співи та вишивання», – ділиться спогадами Світлана Буланова.

36

Оскільки всі три жінки родом із Маловисківського району, свою експедицію розпочали звідти. Вони впевнені, що мають певну місію у цьому проекті.

«Ми маємо збирати ужиткове мистецтво, пісні, зберігати їх та передавати наступному поколінню. Бути ниткою для людей міст і сіл»,  – каже Світлана Буланова.

37

За словами Інни Тільнової, у кожного є своя баба Єлька. Після їхніх смертей усі цінні скарби втратились. І саме у пам’ять про бабусь вони і втілюють проект.

«Місія онуків – пам’ятати про своїх бабів і дідів, їхню роботу та скарби. Ми вважаємо, що проект має і просвітницьку місію. Ті онуки, які не соромляться говорити українською мовою, носити вишиванки, мають прийняти скарби наших пращурів», – розповідає Інна Тільнова.

39

У майбутньому жінки хочуть відкрити етно-світлицю, де виставлять усі знайдені та збережені скарби. Також у планах створити YouTube-канал, де міститимуться історії, співи бабусь.

Не менш важливою частиною експедиції є історії. Саме тому Вікторія Семененко вирішила збирати їх.

«Коли бачиш бабусю та дідуся, які у своєму віці досі говорять «мій дід/баба», на душі стає тепло. Я вирішила збирати історії кохання цих пар», – каже Вікторія Семененко.

38

Дівчата впевнені, що проект знайде своє місце.

Вони ще шукають підтримки у людей.

Сторінка у Фейсбук

Проект «Баба Єлька» реалізовується за підтримки «Нової Газети», Агенції сталого розвитку «Хмарочос» та Frame Studio.

33