27жовтня2020

ГОЛОВНА ПОДІЇ У Кропивницькому відбулася творча зустріч із літературознавцем Володимиром Панченком (ФОТО)

ПОДІЇ

У Кропивницькому відбулася творча зустріч із літературознавцем Володимиром Панченком (ФОТО)

2019 03 27 10 34 56 368

Учора, 26 березня, в обласній бібліотеці для юнацтва імені Євгена Маланюка відбулася багатолюдна зустріч з відомим літературознавцем, доктором філологічних наук, професором Національного університету «Києво-Могилянська академія» Володимиром Панченком.

2019 03 27 10 31 50 595 

Викладачі вишів і шкільні вчителі, краєзнавці й журналісти, бібліотекарі, музейники й члени творчих спілок, зовсім юні й літні любителі красного письменства Кропивницького мали нагоду оглянути виставку книг та інших публікацій Володимира Панченка «Душі людської вічні відкриття», а також протягом двох годин не тільки почути красномовного педагога й дослідника, але й отримати відповіді на запитання та поспілкуватися з ним.

Як і анонсувалося напередодні, знаний гість розповів про історію написання нових книг, які нещодавно побачили світ та мають з’явитися протягом квітня-травня. Звісно, Володимир Панченко, наразі «зачарований Зеровим», вів мову переважно про свою багаторічну працю над «Повістю про Миколу Зерова»:  про несподівані й сподівані зустрічі з цікавими людьми в різних куточках України, роботу з архівними документами та пошуки спадку поета, літературознавця та перекладача в книгосховищах, аж поки у київському видавництві «Дух і літера» в чудовому поліграфічному виконанні не побачила світ згадана книга. Науковець переконаний, що «Микола Зеров - людина унікальна, надзвичайна для всього нашого ХХ ст. і для нас теперішніх. Людина, котра, попри «підлі і скупі часи», прагла піднести українське художнє слово на «справжні верхогір’я».

2019 03 27 10 33 07 269

Володимир Панченко розповів також про те, що невдовзі з’явиться перевидання його книги мандрів «Сонячний годинник» з шістьма новими розділами про діячів вітчизняної культури минулого. А ще має вийти праця «Літературний ландшафт України ХХ століття».

Повідомив, що, попри певні труднощі, останнім часом мав безпосереднє відношення й до появи інших книжок. Зокрема, до спогадів президента України Леоніда Кравчука «Перший про владу» та зовсім несподіваної документальної книги про Ліну Костенко…

Відповів на питання, пов’язані з майбутніми виборами Президента України, встановленням пам’ятника Юрію Яновському в обласному центрі та інші.

Обласним бібліотекам імені Дмитра Чижевського та Євгена Маланюка Володимир Панченко подарував примірники «Повісті про Миколу Зерова» та інші книги.

З подякою за зустріч виступив професор Григорій Клочек.

2019 03 27 10 34 24 751

2019 03 27 10 35 20 048

2019 03 27 10 37 18 755

 Федір Шепель,

фото автора