09серпня2020

ГОЛОВНА ПОДІЇ Учасники «Зіркового ралі-2017» оцінили дороги Кіровоградщини й пообіцяли заїздити до Кропивницького щороку

ПОДІЇ

Учасники «Зіркового ралі-2017» оцінили дороги Кіровоградщини й пообіцяли заїздити до Кропивницького щороку

Сьогодні, 14 липня, три екіпажі "Зіркового ралі-2017" вперше завітали  до  Кропивницького.

.Проміжною точкою їхнього  маршруту, завдяки засновнику галереї "Єлисаветград" Миколі Цуканову та депутату міської ради Сергію Кріпаку, стала площа перед міськрадою.

«Цьогоріч стартувало 15 екіпажів. Для порівняння, у минулому році їх було 32. Щораз ми стартуємо з різних обласних центрів  України, але фінішуємо в Одесі. Може,  з часом цю точку і змінимо на іншу, але однозначно – південну», – зазначив директор оргкомітету Дмитро Григор’єв. 

Згадуючи історію, він розповів, що раніше існували Харківський автомобільний клуб, Полтавський, Сумський, Київський, Катеринославський та Одеський. Організовані були ще на початку минулого століття. Близько 1911 року. Виявляється, ще в ті часи клуби брали участь у міжнародних змаганнях.

«Зіркове ралі» – це своєрідне продовження того, що існувало на наших територіях ще 1913 року . Тоді на примітивних машинах їздили по розбитих запилених дорогах»,  – каже пан Дмитро.

Сучасні ж гонки відбуваються  за строгими правилами, що існують у Європейських країнах. Старт і фініш – у певних точках, зашифрованих легендах, екіпажі до останнього не знають, де фінішуватимуть.  Ні відпочити, ні дозаправитися в неналежних місцях не можна – машини опечатані, їх не можна обслуговувати від старту й аж до фінішу, коли кому заманеться.

«Мені дуже сподобалися ваші дороги. Ми будемо раді повідомити про це всім співвітчизникам», – зізнався директор оргкомітету.

В Одесу, на фініш, приїдуть і чехи, котрі також із зацікавленням беруть участь у «Зірковому ралі», бо в Європі змагань такого формату мало – поки що тільки три. 

«Тож, ми намагаємося відновити четверті гонки», – зізнаються учасники.

У ралі бере участь і екіпаж із Білорусі, який минулого року здолав увесь маршрут міжнародних ралі «Пекін-Париж». 

«Ми дуже сподіваємося на високу експертну оцінку проведення наших  змагань», – кажуть власники раритетних авто.

До слова,  ралі, за словами самих учасників, –  це, перш за все, з’їзд¸ а не гонка. І призовий фонд там – не фінансовий. Мова йде про рідкісні сувеніри.

«Я б хотів від себе додати, що дуже вдячний дирекції й організаторам цього заходу. Якщо ще вісім місяців тому, ми лише вели перемовини про можливість зробити проміжну зупинку у Кропивницькому, то сьогодні, розвернувши маршрут, вони це зробили.  Сподіваємося, що зуміємо гостинно зустріти учасників ралі, що вони й надалі захочуть заїздити до нас, але вже більшою кількістю екіпажів», – зауважив Микола  Цуканов.

Поспікуватися та по фотографуватися з учасниками «Зіркового ралі-2017» виявили бажання чимало кропивничан. Зокрема, прийшла пенсіонерка Валентина Розмай, котра на початку 80-х років минулого століття і сама була учасницею клубу «Авто-ретро».

«Там і авто були, і мотоцикли, і велосипеди. Я там була п’ять років.  Їздили на виставки, перша з них пройшла у 1982 році у Києві на ВДНХ. Допомагала реставрувати техніку, бо я тоді працювала на заводі, могла відполірувати , відхромувати будь-яку деталь.  Таким чином, я стала майже професійним реставратором саме завдяки участі в клубі», – ностальгічно згадує Валентина Розмай.

Як уже інформувало видання «З перших уст», «Зіркове ралі» – це змагання автолюбителів-власників  класичних авто, метою якого є об'єднання шанувальників ретроавтомототехніки в Україні, популяризація відновлення і збереження історичної автомобільної спадщини.