04червня2020

ГОЛОВНА Ще.. ІСТОРІЯ У Кропивницькому може з’явитися пам’ятник очільнику ОУН Степану Бандері

ІСТОРІЯ

У Кропивницькому може з’явитися пам’ятник очільнику ОУН Степану Бандері

2018 12 27 18 17 11 591

У четвер, 27 грудня, в Кропивницькому заявила про себе ініціативна група по встановленню в обласному центрі пам’ятника Степану Бандері. Вона зібралася в «Прес-клубі реформ», куди запросили й місцевих журналістів.

Автором ідеї виступив священик Православної Церкви України Василь Косяченко.

"Вважаю, що встановлення пам’ятника очільнику Організації Українських Націоналістів Степану Бандері в Кропивницькому, в тяжку годину сприятиме єдності нашого народу, який проживає на Заході й Сході держави", – заявив отець Василь.

2018 12 27 18 17 42 159Історик Юрій Митрофаненко, цитуючи документи радянських спецслужб, розповів про участь бандерівського крила ОУН в боротьбі з гітлеризмом на території Кіровоградщини в роки Другої світової війни та переслідування бандерівців-борців за незалежність України, як з боку нацистів, так і з боку комуністичного режиму.

Голова громадської організації «Асоціація політичних наук» Дмитро Сінченко розповів про те, що декомунізацію в Кропивницькому не завершено, а тому лишилися топоніми, які ще можна перейменувати на честь Степана Бандери.

"Що ж до самого пам’ятника, то його можна спорудити на площі Дружби народів або в скверику поряд: як вирішать архітектори", – сказав пан Дмитро.

"Від політичної волі керівників міста залежить, як швидко наш задум буде втілено в життя", – заявив голова організації «Дія» Ігор Козуб, відповідаючи на запитання журналістів про терміни реалізації задуму.

Зі слів учасників ініціативної групи по увічненню в Кропивницькому пам’яті ідеолога й теоретика українського націоналістичного руху Степана Бандери, вже є люди й організації, котрі готові фінансувати спорудження пам’ятника. На черзі непросте обговорення питання жителями міста. Втім, йому наразі сприяє перше за роки незалежності офіційне – на рівні держави – відзначення дня народження Степана Бандери.

Федір Шепель,

фото автора