02червня2020

ГОЛОВНА Ще.. ІСТОРІЯ У Кропивницькому збиратимуть кошти на меморіальну дошку для вшанування пам’яті історика і краєзнавця Петра Кизименка

ІСТОРІЯ

У Кропивницькому збиратимуть кошти на меморіальну дошку для вшанування пам’яті історика і краєзнавця Петра Кизименка

17 травня у приміщенні обласного краєзнавчого музею, що у Кропивницькому, пройде п’ятий благодійний книжковий аукціон. 

a9d8523e e175 4fc6 a1b1 975c593a744aМета заходу – збір коштів на створення меморіальної дошки для вшанування пам’яті історика і краєзнавця з Кропивницького Петра Кизименка, а також популяризацію творів відомих українських письменників та місцевих авторів.

Нинішня колекція лотів складається переважно з книжок історичного та краєзнавчого змісту. Значна частина з них надана Ольгою Кизименко – вдовою Петра Кизименка. Приблизно половина книжок – з підписами авторів, що підвищує їх цінність для бібліофілів. Останніх можуть, наприклад, зацікавити автографи Романа Коваля, Олекси Різниківа, Юрія Матівоса, Сергія Жадана, Василя Мошуренка та інших.

Довідково: Петро Кизименко (1964 – 1998) після закінчення історичного факультету КДПІ ім. Пушкіна (нині ЦДПУ ім. Винниченка) тривалий час працював в обласному краєзнавчому музеї, згодом – у державному архіві Кіровоградської області. Його історико-краєзнавчі нариси друкувалися у «Молодому комунарі», «Кіровоградській правді», «Народному слові», «Вечірній газеті», «Єлисаветі» та інших виданнях. Широкий резонанс викликали свого часу його наукові дослідження «Євреї в Єлисаветграді», «Греки в Єлисаветграді», «Бугогардівська паланка», «Козаки не за порогами», «Гайдамаки», «Гайворонщина» (разом із Леонідом Солгутовським), «Невідома війна. ОУН-УПА на Кіровоградщині» (разом з Геннадієм Коганом). Лауреат обласної краєзнавчої премії ім. Володимира Ястребова (посмертно).

Аукціон розпочнеться о 16-ій годині.