02червня2020

ГОЛОВНА Ще.. ІСТОРІЯ У Кропивницькому презентували книгу спогадів людей, які вижили в концтаборах та гетто

ІСТОРІЯ

У Кропивницькому презентували книгу спогадів людей, які вижили в концтаборах та гетто

В обласному центрі з презентацією своїх книг побував голова Всеукраїнської асоціації євреїв — колишніх в'язнів гетто і нацистських концтаборів -  історик Борис Забарко.

1517044531 3

Зустріч і презентацію книг Бориса Забарка провели в кропивницькій синагозі.

"Сюди я привіз книги, присвячені пам’яті жертв Голокосту євреїв у Другій світовій війні. Це книги, які вийшли після  багатьох років роботи по збору свідчень. Я  відвідував  багато  міст і сіл нашої України, записував людей, яким дивом удалося врятуватися від смерті. Моя перша книга вийшла у 1999 році під назвою «Живими залишилися тільки ми». Наступного року книгу перевидали, а ще через чотири роки її опублікували у Німеччині німецькою мовою. Її презентація  відбулась у 22 містах Німеччини. У 2005 році  «Живими залишилися тільки ми» надрукували Англії таСША,розповів Борис Забарко.

З 2006 по  2008  роки  вийшов трьохтомник «Життя і смерть в епоху голокосту».  У  2014 і 2015 роках опубліковані дві останні книги « Ми хотіли жити» .

цих книгах спогади та свідчення людей, які  вижили в концтаборах, гетто, на окупованих територіях в роки війни.  Я теж був вязнем гетто у Вінницькій області. Коли мені було шість років, у наше місто Шаргород у Вінницькій області ввійшли нацисти. Батько пішов на фронт і загинув, дядько пішов на фронт і згорів у танку, захищаючи Будапешт. Ми залишилися із мамою, дідусем та бабусею. У липні 1941 року потрапили до гетто, пробули там до березня 1944 року. Завдяки українським родинам, які нас підтримували, моїй сім’ї вдалося вижити", – зазначив Борис Забарко.