24червня2026

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА Ще.. ЗДОРОВ'Я Андрій Табалов береться зарадити мешканцям Завадівки

ЗДОРОВ'Я

Андрій Табалов береться зарадити мешканцям Завадівки

Мешканці мікрорайону Завадівка вже більше місяця дихають отруйним газом від тліючого сміттєзвалища.

Від густої завіси їдучого диму страждають жителі усіх без винятку вулиць району, найбільше ввечері та вночі. Від тривалого задимлення люди скаржаться на погане самопочуття, бронхіти, астму, алергію та навіть ракові захворювання.

Це зумовлено ще й тим, що поряд знаходиться уранова шахта, еколог якої Олександр Гаваза стверджує, що дослідження підземних вод показало, що в місці під сміттєзвалищем вода має зелений колір і вміст небезпечних для людей речовин перевищує допустиму дозу в мільйони разів. А з огляду на наявність 20 млн.тон сміття та розташування самого його на високому рівні над землею, вірогідність потрапляння їх у річку Інгул дуже висока. Крім того, люди скаржаться, що сміттєзвалище є розсадником для гризунів, прихистком диких собак та безхатченків. Особливо небезпечною для людей є територія, що наближена до звалища, а відстань до найближчого будинку всього 300 метрів.

Кричуща проблема, за словами людей, існує вже кілька десятків років. Попри численні скарги, ні органи місцевої влади, ні екологічні служби нічого не роблять для розвязання проблеми. Державна екологічна інспекція на неодноразові звернення мешканців відповідає, що звалищу майже 50 років і воно вже вичерпало свої можливості, а полігон експлуатується без проектної документації та без дотримання санітарно-захисної зони. Служба визнає, що в місті працює несанкціонований смітник.

До розв’язання проблеми завадівців долучився народний депутат Андрій Табалов. На його думку, сміттєзвалище необхідно переносити. «Інших варіантів бути не може. Я бачу, що проблема серйозна. На найближчій сесії міської ради я порушу це питання перед депутатами та керівництвом міськради.Крім того, я звернуся до спеціалістів, які зможуть визначити місце для нового сміттєзвалища з урахуванням усіх санітарно-екологічних норм», - зазначив народний депутат.

Андрій Табалов вже направив звернення віце-прем‘єр-міністру України Володимиру Гройсману з проханням посприяти у вирішенні питання щодо перенесення міського сміттєзвалища за межі міста з дотриманням усіх екологічних та санітарних норм. Крім того, відповідні звернення направлені на імя генерального прокурора, Міністерству економіки, в міську раду та екологічну службу міста.