24лютого2020

ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО Кому вигідні маніпуляції довкола появи нового муралу у Кропивницькому?

СУСПІЛЬСТВО

Кому вигідні маніпуляції довкола появи нового муралу у Кропивницькому?

24 7У Кропивницькому, по вулиці Космонавта Попова, троє київських художників працюють над створенням нового муралу.

Площа малюнку – понад триста квадратних метрів. На ньому зображений Козак Мамай, що сидить на Місяці. Про це повідомляє канал UA:Крокивницький. 

Художник-мураліст Захар Шевчук пояснив, що Козак Мамай – символ української людини, така собі ікона. А образ космонавта з’явився тому, що місце розташування розташоване в мікрорайоні, який безпосередньо пов'язаний із космонавтикою. Тому було вирішено об’єднати ці два образи та зробити ось таку загальну картинку. 

«Процес підготовки до створення масштабного арт-об’єкту був досить кропітким. Після того, як міська влада не надала можливості створити мурал на стіні обласного художнього музею, Муніципальне бюро вирішило самостійно знайти локацію, де можна реалізувати проект», розповів співорганізатор проекту Дмитро Бабак.

Ще один співучасник створення нового обличчя будинку під номером 22 у Кропивницькому, член громадської організації «Перспектива міста» Ігор Саєнко, зазначив, що вартість цієї картини становить майже 400 тисяч гривень, і це гроші саме культурно-містецького фонду «Перспектива».

19706 368x264 2Зовсім іншої думки ті, кого звинувачують: «міська влада не надала можливості створити мурал на стіні обласного художнього музею».

"Відповідно до пункту 2.4 Положення про громадський бюджет міста Кропивницького «за рахунок коштів громадського бюджету Кропивницького фінансуються проекти, реалізація яких передбачається на землях, у приміщеннях чи інших об'єктах, які належать на праві комунальної власності територіальній громаді міста Кропивницького». Зважаючи на те, що запропонована автором локація розміщення муралу не є комунальною власністю Кропивницького, від автора надійшло звернення щодо внесення змін до проекту «Перший міський мурал» у частині заміни місця його реалізації на торцеву стіну будинку, що знаходиться за адресою: вулиця Космонавта Попова, 22, корпус 1. Даний проект брав участь у голосуванні та став переможцем конкурсу «Громадський бюджет-2019» у категорії проектів «Малі», – зауважила диреторка департаменту з питань економічного розвитку, торгівлі та інвестицій міської ради Кропивницького Маріанна Морква.

Відповідно до положення про громадський бюджет, відповідають за реалізацію проектів-переможців заздалегідь визначені виконавчі органи. В даному випадку відповідальне за втілення проекту в життя – управління культури і туризму, яке і здійснило реалізацію проекту «Перший міський мурал», на що бюджетом участі було передбачено витрати у розмірі 150 000 гривень.

Завершити художні роботи мають до першого червня.