05грудня2021

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА Новини Першу патронатну сім’ю створили в Олександрії

Новини

Першу патронатну сім’ю створили в Олександрії

24 11 2021

Ніна Бізіні та Ілля стали першою патронатною сім’єю Олександрійської громади, яка братиме на тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дітей, вилучених з біологічної родини на період подолання батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Сьогодні, 24 листопада, у міській раді відбулося засідання комісії, що ухвалила рішення про успішне навчання сім’ї Бізіних, яке вони проходили в обласному центрі. 

«Патронатна сім’я – це одна із форм сімейного виховання. Робота з нею важлива, складна і багатовекторна, адже вимагає взаємодії різних суб’єктів соціальної роботи: вихователів, медичних працівників, вчителів, соціальних служб, психологів та інших спеціалістів», – зауважила заступниця міського голови Ірина Чемерис.

За даними служби у справах дітей лише за 2020 рік із олександрійських сімей на різні періоди часу вилучали близько 20 дітей. Тож патронатна родина – це вдала альтернатива притулкам і центрам, які беруть на тимчасове утримання дітей, що потрапляють у складні життєві обставини. Адже там дитина може отримати цілий комплекс соціальних послуг, у тому числі для стабілізації свого психоемоційного стану.

Довідково: За законодавством термін перебування дитини у патронатній сім’ї становить до 90 діб, в окремих випадках – до 6 місяців.