17лютого2019

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА АНОНСИ Кропивничан запрошують до музею на церемонію нагородження лауреатів обласної премії

АНОНСИ

Кропивничан запрошують до музею на церемонію нагородження лауреатів обласної премії

123142

Завтра, 8 грудня, о 14 годині в художньо-меморіальному музеї О. О. Осмьоркіна  нагороджуватимуть лауреатів обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства  імені Олександра Осмьоркіна.

Обласна премія у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна, заснована Кіровоградською обласною радою (Рішення від 19 квітня 2005р. №409) на клопотання Кіровоградської обласної організації Національної Спілки художників України, присуджується: за досягнення визначних успіхів в образотворчому мистецтві та створення яскравих мистецьких доробків у різних видах образотворчого мистецтва (живопис, графіка, скульптура, монументальне, театрально-декораційне), які б утверджували національну традицію, зберігали основи класичного мистецтва, впроваджували новітні форми в образотворчому мистецтві, адаптовані до сучасності, були виконані на високому професійному рівні та здобули широке громадське визнання в Кіровоградській області та за її межами; за вагомі мистецтвознавчі або історичні дослідження розвитку образотворчого мистецтва Кіровоградщини, пропаганду та утвердження досягнень художників нашого краю. Премія встановлюється у трьох номінаціях: «національна традиція», «новітні спрямування», «мистецтвознавство та історія мистецтв». 

Щороку 8 грудня, в день народження О.О.Осмьоркіна, в приміщенні меморіального музею художника переможцям присвоюється звання «Лауреат обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна», вручається диплом установленого зразка, грошова частина премії, нагрудний знак лауреата премії, почесна відзнака обласної ради та обласної державної адміністрації – скульптура «Степовий орел».

Лауреатами обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна в 2017 році згідно з рішенням журі визначені: 

у номінації «національна традиція»

Горбенко Анатолій Олександрович – художник-земляк, народний художник України, голова Одеської обласної організації Національної Спілки художників України  (м. Одеса) – за серію творів різних років;

у номінації «мистецтвознавство та історія мистецтв»

Литвинець Юлія Олександрівна – генеральний директор Національного художнього музею України (м. Київ) – за створення каталогу «СПЕЦФОНД. 1937-1939. З колекції Національного художнього музею України». 

У залах художньо-меморіального музею О. О. Осмьоркіна презентується виставка творів лауреатів та претендентів на здобуття премії.

Адреса: м. Кропивницький, вул. Архітектора Паученка (Дворцова), 89;  тел. (0522) 22-46-95.