21серпня2019

ГОЛОВНА АНОНСИ Фестивалі: у Кропивницькому реконструюють події 100-річної давнини та покажуть історичні вистави

АНОНСИ

Фестивалі: у Кропивницькому реконструюють події 100-річної давнини та покажуть історичні вистави

У Кропивницькому з 16 по 21 жовтня триватиме проект «Галичина і Подніпров’я 1918-2018. Відновлення національних зв’язків».

6551486

Заходи присвячені 100-річчю перебування на Кіровоградщині Українських Січових Стрільців.

У ці дні на Кіровоградщині за підтримки Українського Культурного Фонду перебуватиме Івано-Франківський академічний обласний український музично-драматичний театр імені Івана Франка.

Заходи проекту:

16 жовтня 11:00–12:00 – Реконструкція прибуття Українських Січових Стрільців, Хода Єдності «Рідні гості».

Маршрут: Привокзальна площа – Інженерний коледж ЦНТУ (колишнє Земське реальне училище, де у 1018 р. знаходився Штаб Січових Стрільців) – Кавалерійське училище – Театральна площа – вул. Двірцева – пам’ятна дошка Шульгіним – пам’ятник Володимиру Винниченку.

12:00 – прес-конференція учасників проекту.

13:00 – круглий стіл на тему «Популяризація ідеї духовної єдності в культурному різноманітті Центральної і Західної України» за участю представників громадських організації та органів місцевого самоврядування, діячів культури і освіти.16 жовтня о 18:00 – Романтична оперета "Шаріка, або Кохання січового стрільця».

17 жовтня о 18:00 – Драма-концерт лемківської пісні "Вигнані з раю".

18 жовтня о 18:00 – Феєрія-бурлеск "Енеїда".

19 жовтня о 18:00 – Притча-ораторія "Вона-Земля".

20 жовтня о 17:00 – Драма-реквієм "Нація".

21 жовтня о 17:00 – Драма "Солодка Даруся".

Історична довідка: У 2018 р. виповнюється 100 років з часу прибуття та перебування на території теперішньої Кіровоградської області Українських Січових Стрільців - Українського добровольчого легіону, сформованого у 1914 р. на Галичині (нині Івано-Франківська область).

Час перебування УСС на теренах сучасної Кіровоградської області (червень-жовтень 1918 р.) став прикладом духовної соборності та порозуміння між мешканцями Західної та Центральної України. Українські Січові Стрільці проводили на Кіровоградщині широку культурно-просвітницьку роботу, доносили ідею національної єдності. Протягом 1918 р. там активно гастролювала мобільна концертна бригада УСС - оркестр, хор і театр - яка працювала разом з місцевим гуртком «Просвіти». Дослідники вказують, що воїни УСС створили атмосферу взаємної довіри та дружби з місцевим населенням. Письменниця Софія Тобілевич так описує ті події у своїй книзі «Рідні гості»: «Селяни з великою охотою бували на всіх стрілецьких виставах… Знайте, що й донині сумує за вами село, куди внесені вами перші проміння національного почуття та освіти, і вся інтелігенція степової України…»

Сьогодні, коли наша країна переживає складні часи, як ніколи раніше важливим є національне єднання та діалог між регіонами. Події 100-річної давнини – це реальний приклад такого діалогу і розбудови єдиної мультикультурної держави зі спільними духовними цінностями.