23квітня2019

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА ЕКОНОМІКА У Кропивницькому відмовляться від великих котелень на користь мобільних теплових пунктів

ЕКОНОМІКА

У Кропивницькому відмовляться від великих котелень на користь мобільних теплових пунктів

16500 368x264 2

Чи не найбільшою проблемою для Кропивницького є питання організації теплопостачання в обласному центрі.

На цьому наголосив міський голова Андрій Райкович під час свого щорічного публічного звіту перед громадою учораі, 4 грудня, інформує прес-служба.

На переконання очільника міста, головною причиною такого стану справ у теплогенеруючому господарстві є розбалансованість системи теплопостачання, яка виникла через безконтрольну роздачу дозволів на встановлення індивідуального опалення в багатоповерхівках. Нині дві гігантські котельні обласного центру своїми потужними і поважного віку котлами подають тепло лише  до 40 % житлового фонду Кропивницького, що залишилася із централізованим теплопостачанням.

"Окрема проблема – теплові мережі. Тут швидше треба говорити про їх відсутність, бо десятки років ніхто масштабно нічого не міняв, Місто опалюють одне комунальне і одне орендне підприємства. Цього року ми надали суттєву допомогу комунальному підприємству, і воно має номінації, а отже і гарантію НАК «Нафтогаз України», що газопостачання, а значить і тепло в помешкання кропивничан  подаватиметься стабільно. У той же час, міська рада розпочала процедуру повернення в управління громадою орендного майна ДП "Кіровоградтепло" ТОВ "ЦНТІ УНГА".  Але цей процес тривалий, а зима тут і сьогодні. Я говорив про це в Києві у найвищих владних кабінетах, і ми маємо варіанти, як працювати в заданих умовах. Кропивницький не замерзне", – зауважив міський голова.

Андрій Райкович наголосив, що проблему необхідно вирішувати по суті, і міська влада від неї не ховається, хоча ціна питання складає не менше півмільярда гривень. Очільник міста підкреслив, що потрібен поетапний план переходу від використання великих котелень до організації мобільних теплових пунктів. Такий варіант теплозабезпечення успішно реалізували у Кропивницькому для загальноосвітньої школи №17, двох дитячих садочків та на селищі Новому і таку модель планується  застосовувати й надалі.

Міський голова повідомив, що вже протягом двох років фахівці Кропивницького працюють із провідними теплофізиками, науковцями, профільними інститутами щодо  впровадження в місті ефективної моделі теплопостачання. При цьому враховується стан зношеності мереж, багатоповерхівок, комунікацій в соціальних закладах: школах, лікарнях, установах. Та разом з тим у кропивницьких школах розпочали процедури оформлення паспортів енергоаудиту, активізували встановлення енергозберігаючих вікон, провели санацію найбільшої  в обласному центрі ЗОШ №18.