21липня2019

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА ЕКОНОМІКА Хто на Кіровоградщині отримав найбільші аграрні дотації з бюджету

ЕКОНОМІКА

Хто на Кіровоградщині отримав найбільші аграрні дотації з бюджету

Принцип розподілу грошової підтримки для аграрних бізнесменів із держбюджету викликав хвилю обурення, коли у 2017 році з’ясувалося, що мільярдер Юрій Косюк отримав на свої птахофабрики найбільше дотацій із-поміж усіх українських аграріїв. 

2C7FD5D5 54CD 418C 9FE5 0E52AF854694 w650 r0 s

«Схеми» вирішили перевірити, наскільки рівний і однаковий підхід до всіх охочих отримати державну допомогу у цій сфері, інформує "Радіо Свобода".

Усе виявилось достатньо непрозоро: комісія при міністерстві, яка визначає розмір дотацій, забороняла журналістам програми фіксувати на відео свої засідання, а документи про отримувачів грошей платників податків виявилися вкрай важкодоступними. Зрештою, вдалося з’ясувати, що серед найбільших отримувачів бюджетної допомоги – компанії народних депутатів (насамперед членів аграрного комітету парламенту). У час, коли звичайним фермерам подекуди навіть не повідомляють про причини відмови, фірмам окремих бізнесменів сприяють навіть тоді, коли формально не всі документи відповідають вимогам.

Тож, у 2018-му найбільшу допомогу від держави знову отримали фірми, пов’язані з мільярдером Юрієм Косюком. Ідеться про близько 970 мільйонів гривень. 

Що стосується виходців з Кіровоградщини, то одразу дві компанії – ТОВ «УкраАгроКом» і ТОВ «Колос», – де бенефеціарним власником є член аграрного комітету від «Блоку Петра Порошенка» Анатолій Кузьменко, – отримали у торік допомогу від держави загалом на три з половиною мільйони гривень.

​Сам Кузьменко наголошує, що кошти отримав не він, а компанія, «згідно з ухваленими законами».

09BD2BE1 D2CB 490D AC02 B44C82E2407A w650 r0 s

Фото –звідси