23травня2019

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА ЕКОНОМІКА Урановим шахтам Кіровоградщини занизили ціну на готову продукцію

ЕКОНОМІКА

Урановим шахтам Кіровоградщини занизили ціну на готову продукцію

В ОДА пройшла нарада, присвячена роботі підприємств атомно-промислового комплексу Кіровоградщини.

DSC 3471

Заступниця Міністра енергетики та вугільної промисловості України Юлія Підкоморна, голови облдержадміністрації Сергій Кузьменко та облради Олександр Чорноіваненко, керівництво ДП «Схід ГЗК», ДК «Ядерне паливо» та шахт обговорювали подальшу долю підприємств області. Про це поінформували в прес-службі обласної ради.

ДП «Схід ГЗК» потребує державної підтримки, зокрема необхідно профінансувати добудову Новокостянтинівської шахти, яка має потужний потенціал видобутку уранової руди.

«Гірничо-збагачувальний комбінат за власні кошти добудовує Новокостянтинівську шахту, але цих фінансів недостатньо, адже НКРЕКП затверджує все нижчу ціну на уранову руду. Виділення коштів з державного бюджету на цю шахту дасть можливість закрити всі проблемні питання», – зазначив Олександр Чорноіваненко. 

Генеральний директор ДП «Схід ГЗК» Олександр Сорокін поінформував, що Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) затвердила ціну на готову уранову продукцію на 2019 рік у розмірі 75 доларів за кілограм. Проте собівартість видобутку урану на Інгульській, Смолінській та Новокостянтинівській шахтах коливається від 79 до 143 доларів за кілограм. Таким чином затверджена ціна є збитковою і не дає можливості розвиватися. Через таку ситуацію постійно створюється соціальна напруга у районах діяльності шахт, адже це робочі місця для людей та надходження до бюджетів усіх рівнів. 

 «У профільному міністерстві знають про проблемну ситуацію в області і працюють над вирішенням цих питань», – зауважила заступниця Міністра енергетики та вугільної промисловості Юлія Підкоморна.