21серпня2019

ГОЛОВНА ЕКОНОМІКА Кіровоградщина: кого стосуватиметься автоматичне перепризначення субсидій у травні

ЕКОНОМІКА

Кіровоградщина: кого стосуватиметься автоматичне перепризначення субсидій у травні

 Щороку у травні відбувається процес перепризначення субсидій на новий рік.

b82797a8afeb8eed4dff10758ee64613

Цьогоріч автоматичне перепризначення субсидій стосуватиметься частини домогосподарств. Решті потрібно буде оновити заяву та декларацію про доходи, інформує Україна комунальна.

Готівкову субсидію буде призначено тим сім’ям, в яких станом на травень-червень не буде заборгованості за комунальні послуги. Пенсіонери отримуватимуть допомогу готівкою через Пенсійний фонд та Укрпошту, ті, хто ще не на пенсії – через Ощадбанк. 

Ті ж сім’ї, в яких станом на травень-червень будуть борги за комуналку, переведутьі на безготівкову монетизацію. 

Літню субсидію розраховуватимуть на основі доходів громадян, отриманих у 3-4 кварталах 2018 року. Допомогу на опалювальний сезон 2019-2020 рр. – на основі доходів 1-2 кварталів 2019 року. 

Повторно з документами – заявою та декларацією про доходи – у травні в управління соціального захисту населення необхідно буде звернутися:

- орендарям житла;

- внутрішньо переміщеним особам;

- тим сім’ям, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих, а фактично проживаючих в помешканні осіб;

- сім’ям, де є непрацюючі люди працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати;

- тим сім’ям, в який відбулися зміни у складі сім’ї протягом останнього року..

Міністерство соціальної політики України не планує змінювати критерії для призначення житлових субсидій, тому суттєвого зменшення кількості субсидіантів у 2019-2020 роках не передбачається.