22вересня2019

ГОЛОВНА ЕКОНОМІКА Кропивницька міська рада розірвала договір оренди та повернула у комунальну власність громади теплогенеруючий комплекс

ЕКОНОМІКА

Кропивницька міська рада розірвала договір оренди та повернула у комунальну власність громади теплогенеруючий комплекс

Співробітники Служби безпеки України у межах реалізації заходів із контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки об’єктів критичної інфраструктури попередили доведення до банкрутства стратегічного теплогенеруючого підприємства у Кропивницькому.

e9e3e6d3c1448e07433d2fb286d3f9ca wide big

Оперативники спецслужби встановили, що з моменту підписання у 2004 році з міською радою обласного центру договору оренди цілісного майнового комплексу «Кіровоградтеплоенерго», що забезпечує теплопостачанням велику частину міста, орендатор неефективно використовував надане йому майно та нарощував заборгованість за спожитий газ та оренду, аоінформували у прес-групі УСБУ в Кіровоградській області.

Станом на 2017 рік заборгованість перед НАК «Нафтогаз України» сягала 134,4 мільйона гривень.

Попри негативні економічні показники та відсутність підтверджених лімітів газу на опалювальні сезони орендатор не відмовлявся від подальшої господарської діяльності.

Протягом останніх трьох років такі дії кілька разів призводили до зриву стабільного проходження опалювального сезону. 

Для попередження надзвичайних ситуацій та соціальної напруги у майбутньому співробітники СБУ проінформували керівництво міської ради Кропивницького про необхідність проведення детального внутрішнього аудиту виконання умов договору орендатором.

За результатами перевірок Кропивницька міська рада розірвала договір оренди та повернула у комунальну власність громади теплогенеруючий комплекс загальною балансовою вартістю понад 77 мільйонів гривень.