25січня2020

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА ЕКОНОМІКА На Кіровоградщині працівники транспорту, державного управління й оборони отримують найвищі зарплати

ЕКОНОМІКА

На Кіровоградщині працівники транспорту, державного управління й оборони отримують найвищі зарплати

630 360 1557325097 157

Цьогоріч у січні-травні розмір середньомісячної номінальної заробітної плати штатних працівників підприємств, установ та організацій із кількістю найманих працівників понад 10 осіб становив 7770 гривень.

Це на 17,2 % більше ніж за січень-травень минулого року.

Найбільш оплачуваними в економіці області були працівники транспорту, державного управління й оборони; обов’язкового соціального страхування, фінансової та страхової діяльності, добувної промисловості і розроблення кар’єрів, лісового господарства та лісозаготівлі, де заробітна плата у 1,3-1,8 раза перевищила середній показник по області.

Значно нижчою залишається заробітна плата працівників у сферах тимчасового розміщування й організації харчування, функціювання бібліотек, архівів, музеїв та інших закладів культури, творчості, мистецтва та розваг, операцій з нерухомим майном,  адміністративного та допоміжного обслуговування, будівництві, сферах наукових досліджень та розробок, охорони здоров’я, інформацій та телекомунікацій, освіті, оптовій та роздрібній торгівлі; ремонті автотранспортних засобів і мотоциклів, сільському господарстві. Співвідношення рівня оплати праці в зазначених видах діяльності до середнього по області становило 61,1-93,4%.

У січні-травні порівняно з аналогічним періодом минулого року спостерігали збільшення реальної заробітної плати на 8% (у січні-травні 2018р. порівняно з січнем-травнем 2017р. – на 10,8%).