21січня2020

ГОЛОВНА ЕКОНОМІКА На Кіровоградщині викрили експортерів, які забули сплатити податки на кілька мільйонів

ЕКОНОМІКА

На Кіровоградщині викрили експортерів, які забули сплатити податки на кілька мільйонів

34og34

У рамках розслідування кримінального провадження за фактом умисного ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах припинили діяльність організованої групи з міжнародними зв’язками, які використовували підприємства-нерезиденти, з ознаками фіктивності та «офшорні зони».

Група осіб здійснювала експорт горіхів волоських до Туреччини, Іраку, Єгипту, Мексики, Іспанії та інших країн по заниженими цінами, без відображення проведених операцій у податковому та бухгалтерському обліках надаючи до контролюючих органів, для перетину митного кордону, підроблені пакети документів, у тому числі й сертифікати походження товарів, повідомили в пресслужбі прокуратури  області.

Виручка в іноземній валюті від експорту приховувалася, офіційно до України не поверталася. Загальний обсяг операцій по суб’єктам господарювання, які входили до «центру мінімізації митних платежів», минулого року перевищив 43 млн. грн. 

Лише за попередніми підрахунками, у результаті протиправної діяльності при експорті товарів, до бюджету не сплачено податок на доходи фізичних осіб на понад 6 млн. грн. 

У результаті проведених у членів групи обшуків вилучено різноманітні печатки, бланки міжнародних товарно-транспортних накладних, грошові кошти, а також чорнові записи діяльності та комп’ютерна техніка. Наразі сторона обвинувачення звернулась до суду щодо накладення арешту на вилучене майно. 

Досудове розслідування триває, яке здійснюється співробітниками податкової міліції ГУ ДФС у Кіровоградській області.