21лютого2020

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА ЕКОНОМІКА Чому мешканці Кіровоградщині стали заручниками бездіяльності місцевої влади

ЕКОНОМІКА

Чому мешканці Кіровоградщині стали заручниками бездіяльності місцевої влади

Перший заступник голови Кіровоградської облдержадміністрації Сергій Коваленко взяв участь у засіданні депутатського корпусу Світловодської міської ради, на якому мало розглядатися питання опалювального сезону 2019/2020 року у місті.

07 13

Та на засіданні так і не було прийнято конструктивних рішень.

Про це повідомляє пресслужба ОДА.

Сергій Коваленко звертаючись до депутатів міськради зауважив, що розв’язання проблеми початку опалювального періоду має кілька варіантів вирішення.

Зокрема, Світловодська міська рада має направити Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації, що при Міністерстві юстиції, нове звернення, так як попередні не відповідають вимогам, стосовно відміни реєстраційної дії щодо СП ТОВ "Світловодськпобут" в частині зміни складу засновників (учасників), що дало б змогу розблокувати питання опалювального сезону у місті і оперативно проводити подальші організаційні заходи.

Наразі міська рада звернення необхідного змісту не надіслала, хоча її посадовці отримали повну консультативну допомогу від головного територіального управління юстиції У Кіровоградській області.

Ще одним із варіантів, відповідно до норм чинного законодавства, є можливість профінансувати ТОВ «Світловодськпобут» з державного, обласного, районного та міського бюджетів передоплату за послуги теплопостачання. Такий механізм дасть змогу укласти між ТОВ «Світловодськпобут» і Нафтогазом України договір про реструктуризацію боргів і вже потім отримати номінації на газ на весь опалювальний період.

Перший заступник закликав депутатський корпус Світловодська зайняти конструктивну позицію і віднайти відповідний фінансовий ресурс, адже бюджет міста має значне перевиконання.

Ще однією із можливостей отримання ресурсу, є ефективна робота із боржниками. Зокрема, населення боргує підприємству майже 40,0 млн. грн., і це вже пряма зона відповідальності ТОВ «Світловодськпобуту», який повинен був ефективніше працювати у цьому напрямку.

«Обласна державна адміністрація стоїть виключно на позиції мешканців Світловодська, які не можуть бути заручниками у цій ситуації, і нарешті отримати тепло у власних оселях, школах, дитсадках, лікарнях. Крім того, чинне законодавство чітко вказує, що організація проведення опалювального сезону – це пряма зона відповідальності органів місцевого самоврядування», – наголосив Сергій Коваленко.