10серпня2020

ГОЛОВНА ЕКОНОМІКА Кропивницьку «вежу» ніколи не добудують? (ФОТО)

ЕКОНОМІКА

Кропивницьку «вежу» ніколи не добудують? (ФОТО)

IMG 8201Уже тривалий час невід'ємною частиною пейзажу Кропивницького є недобудований шістнадцятиповерховий житловий будинок.

Звели його на замовлення приватного підприємства «СТ–СЕРВІС», якому міська рада ще у вересні 2004 року передала в оренду 0,3 гектара землі по вулиці Можайського. Нині готовність об'єкту – 53 відсотки.

Термін дії договору оренди земельної ділянки обмежений 25-мю роками. Але орендареві це нічим не загрожує, адже згідно з умовами договору, він має право пролонгації договору і навіть передачі ділянки в суборенду. Тобто в забудовника часу ще вистачає.

Але ж як бути місту? Ця «вежа», на відміну від відомої на весь світ пізанської, не приваблює туристів, а швидше відлякує їх. Адже жахливішого монстра в історичній частині міста важко й уявити. Та найгірше те, що цю 16-поверхівку, очевидно, ніколи не добудують. Причина – нібито в прорахунках проектантів: будова «просіла», а тому й уже не один рік тут не з'являються будівельники.

Наскільки це відповідає дійсності, з'ясувати не вдається ні в забудовника, ні в тих, хто наглядає за ходом будівництва. Воно й зрозуміло: якщо чутка підтвердиться, виникне питання: що ж тоді робити з недобудом? Розібрати по цеглині не вдасться, бо це – моноліт, єдине ціле. Демонтаж його потребуватиме чималих коштів. 

IMG 8060

Щось не гаразд пішло і в іншого забудовника, який ще в 2009 році отримав ділянку по вулиці Волкова між будинками 16/1 і 3/20 і теж для зведення багатоповерхового житлового будинка. Забудовник тільки й спромігся звести кілька поверхів, а далі все зупинилося.

Злі язики ширять різні вигадки, зокрема й про те, що нібито виною всьому є електролінія високої напруги (154 тис. Вт), яка пробігає на відстані менше десятка метрів від цього довгобуду. Мовляв, хто це захоче жити під постійною дією потужних електромагнітного поля. Якщо це колись підтвердиться, демонтажу не уникнути. Хоч забудовник воліє, аби це хтось зробив, тому й вивісив банер про продаж.

Читайте такожСпорудження собору ПЦУ в Кропивницькому мають погодити в міністерстві культури та інформаційної політики