01березня2021

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА ЕКОНОМІКА Кіровоградщина: за якими професіями найчастіше проходять профнавчання безробітні з інвалідністю

ЕКОНОМІКА

Кіровоградщина: за якими професіями найчастіше проходять профнавчання безробітні з інвалідністю

342проф

Протягом січня-листопада нинішнього року за направленням центрів зайнятості області професійне навчання проходили 49 осіб з інвалідністю з урахуванням рекомендацій індивідуальних програм реабілітації.

Працевлаштовані на підприємства регіону після проходження професійного навчання 37 осіб.

У січні-листопаді 2020 року професійне навчання осіб з інвалідністю проводилось за 25 професіями, спеціальностями та напрямами: кухаря, продавця продовольчих та непродовольчих товарів, продавця-консультанта, масажиста, слюсаря-ремонтника, тістороба, оператора комп’ютерного набору, швачки. Крім того, шукачі роботи проходили курси за напрямками підприємницької діяльності у сфері малого бізнесу, дотримання безпечного ведення робіт тощо. 13 безробітних з інвалідністю навчалися у Одеському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості та 1 – у Дніпропетровському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

З метою адаптації осіб з інвалідністю на робочому місці та набуття практичних навичок, організовується професійне навчання безпосередньо на виробництві. У такий спосіб проходили навчання 25 осіб з інвалідністю на 20 підприємствах області.

Вікторія Бернікова,

начальниця відділу організації профнавчання КОЦЗ