18квітня2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА ЕКОНОМІКА У кількох мікрорайонах Кропивницького зведуть багатоквартирне житло

ЕКОНОМІКА

У кількох мікрорайонах Кропивницького зведуть багатоквартирне житло

14a30fdd4c6c306bb05dcbfa3cebcdb00e8116e0

Забезпечення житлом залишається на сьогодні одним із найгостріших соціальних питань в Україні та особливо актуальним — для внутрішньо переміщених осіб.

Саме для цієї категорії громадян у рамках державної «Програми з відновлення України» планується будівництво житлових будинків на територіях, де не ведуться бойові дії, і Кропивницький стане одним із 11 обласних центрів, на території якого така програма буде реалізована.

Як повідомив заступник міського голови Олександр Мосін, учасники програми мають діяти оперативно, а будувати швидко та якісно – по-європейськи. Планується, що будинки зводитимуть типової конструкції заввишки 3-4 поверхи. У будівництві мають використовувати конструкції і матеріали місцевого виробництва.

У міській раді визначилися із земельними ділянками, які можна відвести для новобудов – загалом близько 43 гектарів. Найбільша площа – 38,5 Га, по вулиці Генерала Жадова. Там зможе вирости новий мікрорайон, у такому випадку доведеться також думати про розвиток соціальної інфраструктури: дитячого садка, школи, закладу охорони здоров’я тощо. Ще одна земельна ділянка площею 3,2 га – на території 101-ого мікрорайону по проспекту Університетському і найменша, 0,9 га – на перехресті вулиць Сергія Сєнчева та Родникової. Усі потенційні будівельні майданчики мають у наявності необхідні інженерні мережі водопостачання, каналізації, електропостачання та газопостачання.