20травня2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА ЕКОНОМІКА Чому в теплу пору року кропивничани мають платити за опалення

ЕКОНОМІКА

Чому в теплу пору року кропивничани мають платити за опалення

10 7

Кропивничани, які й надалі користуються послугами КП "Теплоенергетик", на відміну від попепедніх років, навіть по закінченні опалювального сезону сплачуватимуть за послуги тепловиків.

На виконання вимог Кабміну України до тарифів на послуги з постачання теплової енергії, з 1 березеня 2022 року витрати, які включені до складової плати за абонентське обслуговування, були винесені із загальної суми тарифу в окремий платіж.

У зв'язку з цим комунальне підприємство запровадило абонплату в розмірі 35 гривень 19 копійок із ПДВ щомісяця, яку нараховують усім споживачам, із котрими укладено індивідуальний договір про надання послуг. Відповідна інформація розміщена на офіційній сторінці тепловиків.

Також там можна ознайомитися зі змістом самого договору.

З якого ж саме моменту абонент починає сплачувати цю послугу? У документі зазначено, що оплату нараховуватимуть усім споживачам, з котрими укладено індивідуальний договір про надання послуг. Це також підтверджено пунктом 4 загальних положень договору. "Фактом приєднання споживача до умов договору є вчинення споживачем будь-яких дій, які свідчать про його бажання укласти договір, зокрема надання виконавцю підписаної заяви приєднання (додатку), сплата рахунка за надану послугу, факт отримання послуги." Тож виникає логічне запитання: якщо нічого не підписувати, то й оплачувати не треба?

Журналісти ЗПУ звернулися до абонвідділу КП "Теплоенергетик" за роз'ясненням.

"Не має значення, чи підписаний договір, платитимуть усі. За всі місяці, і навітьза літні, коли тепло не подають, тобто цілорічно. Ціна фіксована, вносити абонплату можна одним платежем, або помісячно", - поінформували комунальники.

Тобто, абонплата автоматично вже нараховується усім абонентам без винятку та без особистої на це письмової згоди.

Нагадаємо, що таку саму додаткову послугу мешканці Кропивницького вже оплачують за газ та воду.

Читайте також: