15грудня2018

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА ЕКОНОМІКА Колектив ДП «Кіровоградтепло» став заручником газівників та державних виконавців, вважають тепловики

ЕКОНОМІКА

Колектив ДП «Кіровоградтепло» став заручником газівників та державних виконавців, вважають тепловики

ДП «Кіровоградтепло» працює в надскладному режимі, аналогів якого не було з початку існування підприємства, переконує в.о. директора Анатолій Таран. 

731864096У зв’язку із заборгованістю перед енергопостачальними компаніями, що безпосередньо пов’язана із заборгованістю держави перед підприємством, з 2015 р. ДП «Кіровоградтепло» працює при арештованих рахунках.

При цьому держава не виконує повною мірою умов Закону України № 1730-VIII «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії», зокрема в частині відшкодування різниці в тарифах ( заборгованість держави перед підприємством становить понад 120 млн. грн.).

Також на погіршення фінансового стану ДП «Кіровоградтепло» значною мірою вплинув той факт, що депутатський корпус попереднього скликання, всупереч положень Закону України «Про теплопостачання», не підтримав численні звернення підприємства щодо зменшення розміру орендної плати встановленої на рівні 6 %, які мали на меті не допустити підвищення тарифів на послуги теплопостачання.

"Окремо хотілося б висловити вдячність представникам органів місцевого самоврядування та депутатам Кіровоградської міської ради, що з розумінням поставились до підприємства, та підтримали його в цій критичній ситуації. Вони встановили підприємству пільгову ставку орендної плати у розмірі 0,5% на час подолання кризи. Проте, рахунки підприємства і досі залишаються арештованими, органи державної виконавчої служби блокують проведення виплат заробітної плати працівникам підприємства, підприємство не має можливості провести у достатніх обсягах закупівлю необхідних товарів і паливно-мастильних матеріалів для проведення невідкладних робіт для ліквідації аварійних ситуацій, що безумовно створює загрозу стабільного проходження опалювального сезону 2017/2018 років", - зауважує пан Таран.