16грудня2018

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА ЕКОНОМІКА «Доступне тепло»: у Кропивницькому стартує пілотна програма з енергозбереження

ЕКОНОМІКА

«Доступне тепло»: у Кропивницькому стартує пілотна програма з енергозбереження

201706

У Кропивницькому стартує  програма «Доступне тепло». Її реалізують  спільними зусиллями міська рада, НАК «Нафтогаз України» та ВАТ «Кіровоградгаз»  за підтримки програми Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) IQ energy.

Про це сьогодні, 14 листопада, поінформували в міськраді під час спільної прес-конференції.

Заступник міського голови Олександр Мосін наголосив, що модернізація системи теплозабезпечення міста не терпить жодних зволікань. Надто багато проблем накопичилося в цій галузі. Тож, уже проведено значну підготовчу й аналітичну роботу.  Експертна група вивчає всю технічну документацію, щоб визначитися зі стратегією модернізації теплового господарства обласного центру.  

«Маємо вкрай розбалансовану систему опалення. Є будинки, де всього по 1- 2 квартири залишилося підключеними до централізованого теплопостачання. Тож, подавати в таке  житло теплову енергію дуже затратно», – зауважив пан Мосін .

Він наголосив, що вже в четвер  на виконкомі представлять підготовлену програму.

Заступник голови експертної платформи з енергоефективності Олексій Хабатюк наголосив на тому, «після підвищення цін на газ – важливо, щоб люди мали можливі ть економити його». Це допоможе тримати баланс.

«Споживач має бути стійким, він має отримував лише необхідну кількість енергії. На жаль, зараз про це складно говорити, адже  у домогосподарствах 55 відсотків – це дуже старе обладнання. 44 тисячі помешкань мають застарілі котли, колонки тощо. Тому ми й пропонуємо замінити його на сучасне, енергоефективне обладнання. Програма дозволяє зробити все це «під ключ», починаючи від проектної документації», –  підкреслив  О. Хабатюк.

Про зміст програми «Доступне тепло», про 5000 км розподільник газових мереж, з яких 25 відсотків – в обласному центрі, розповів голова правління «Кіровоградгазу» Олександр Гладкий

Він, зокрема, зупинився на двох основних перевагах участі кропивничан у програмі. 

«По-перше, дійснення всіх робіт проводитиметься силами «Кіровоградгазу», без жодних посередників. По-друге учасникам програми повертатимуть 35 відсотків вартості  робіт. Це безпрецедентний проект в Україні», – наголосив О. Гладкий.

Заступник керівника програми IQ energy Володимира Шимкін підкреслив, що над започаткованою програмою, розрахованою на підтримку тим, хто цього потребує, в Україні працюють понад півтора року. 

Максимальний розмір компенсації за програмою IQ energy становить 3000 євро на одну особу.

«Енергоефективні заходи – це крок уперед, бо нам треба навчитися економити енергію», –  підсумував Мосін.

Довідково: Програма IQ energy розроблена Європейським банком реконструкції та розвитку, фінансується Фондом Східноєвропейського Партнерства Е5Р за підтримки Європейського Союзу, Швеції та Федерального міністерства фінансів Австрії. Програма IQ energy стартувала 7 квітня 2016 року, вона розрахована до вересня 2020 року. Загальний обсяг компенсацій на утеплення житла – 15 мільйонів євро. Метою програми є підвищення енергоефективності українського житлового сектора. З детальними умовами програми можна ознайомитись на сайті IQ energy: www.iqenergy.org.ua, за посиланням teplo.info, або за телефонами «Єдиного вікна»: 0522-22-77-62, 050-48785-63.

Для участі в програмі «Доступне тепло» споживач повинен подати заяву до «Єдиного вікна», фахівці «Кіровоградгазу» оформлять технічну документацію, обстежать приміщення та забезпечать монтаж котлів і сучасних газових лічильників у комплексі із системою опалення. Супровід клієнтів триває до моменту отримання ними компенсації від програми IQ energy.