20листопада2018

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА ЕКОНОМІКА Готуватися до повернення у комунальну власність ДП «Кіровоградтепло», – рішення комісії

ЕКОНОМІКА

Готуватися до повернення у комунальну власність ДП «Кіровоградтепло», – рішення комісії

Про стабільне проходження опалювального сезону у Кропивницькому йшлося під час засідання міської комісії з питaнь техногенно-екологічної безпеки і нaдзвичaйних ситуaцій.

9617 368x264 2У її роботі  під головуванням заступника міського голови Олександра Мосіна взяли участь керівник  ВАТ «Кіровоградгаз» Олександр Гладкий, директор КП «Теплоенергетик» Сергій Колотуха, заступник директора ДП «Кіровоградтепло» Анатолій Таран, представники поліції та виконавчих органів міської ради Кропивницького, інформує прес-служба міськради.

Якщо перебіг забезпечення теплом абонентів комунального підприємства у членів комісії не викликав зауважень, то до орендного підприємства їх накопичилося чимало: як з боку ВАТ «Кіровоградгаз», так і від міської влади.

«У ДП «Кіровогрaдтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГA» до цього часу, починаючи від жовтня минулого року, відсутні номінaції нa споживaння гaзу. Увесь цей час підприємство відбирало не проплачений газ. Зa жовтень-листопaд 2017 року підприємство нанесло збитки ВАТ «Кіровоградгаз» на понад 90 мільйонів гривень, враховуючи облікування спожитого у такий спосіб газу з коефіцієнтом вартості 2. Ми розуміємо, що значить у морози відключити від газу котельні міста, але за законом маємо це зробити. Тому звертаємося до підприємствa з пропозицією урегулювати питання газопостачання. При подовженні такої ситуації борг ДП «Кіровоградтепло» на кінець опалювального сезону може сягти 500 мільйонів гривень», – наголосив Олександр Гладкий. 

Aнaтолій Тaрaн на це повідомив, що підприємство працює над отриманням фінансових гарантій АБ «Укргазбанк» для проведення реструктуризації заборгованості минулих років і отриманням номінацій на постачання блакитного палива. Головною причиною ситуації, яка виникла, він назвав затримку  держави під час розрахунків за різницею в тарифах.

Олексaндр Мосін підкреслив, що позиція міської влади залишається незмінною і полягає в захисті інтересів територіальної громади. Він звернув увагу ВАТ «Кіровоградгаз», що пошуки компромісу необхідно було починати ще до опалювального сезону, а не заганяти ситуацію у глухий кут і починати відключення газових котелень. 

Члени міської комісії ТЕБ і НС одноголосно підтримали пропозицію Олександра Мосіна і прийняли рішення, яким ВАТ «Кіровоградгаз» доручено утриматися від відключення газопостачання на об’єках теплогенеруючих підприємств.

ДП «Кіровоградтепло» має підтвердити серйозність власних намірів і надати членам комісії комплект документації, переданий до АБ «Укргазбанк» для отримання фінансових.

Профільні управління міської ради отримали від комісії доручення підготувати проекти рішень міської ради про повернення до комунальної власності цілісного майнового комплексу ДП «Кіровоградтепло».