21січня2019

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА ЕКОНОМІКА 13 ОТГ Кіровоградщини підписали меморандуми щодо передачі сільськогосподарських земель у власність (ФОТО)

ЕКОНОМІКА

13 ОТГ Кіровоградщини підписали меморандуми щодо передачі сільськогосподарських земель у власність (ФОТО)

DSC03169

Завершився процес підписання меморандумів  між головним управлінням держгеокадастру у Кіровоградській області та 13 об’єднаними територіальними громадами про строки відведення землі.

DSC03189

Це передбачено розпорядженнямуряду щодо передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад за межами населених пунктів.

Як відомо,  на засіданні уряду прийнято розпорядження  "Про передачу земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об'єднаних територіальних громад". Держгеокадастру доручено забезпечити формування земельних ділянок шляхом проведення їх інвентаризації та передати у комунальні власність ОТГ.

До того, як ділянки будуть передані ОТГ, управління ними держгеокадастр здійснюватиме виключно за погодженням з  органом місцевого самоврядування відповідної громади.

Таким чином у віддання 13 ОТГ нашої області відповідно до підписаних меморандумів у комунальну власність буде передано 23 тисяч гектарів земель сільськогосподарського призначення державної власності за межами населених пунктів.

Планують, що передачу земель ОТГ здійснюватимуть за таким алгоритмом:– клопотання ОТГ до управління держгеокадастру щодо проведення інвентаризації земель, що не були передані в користування;– здійснення інвентаризації;– реєстрація в кадастрі;– передача.

Держгеокадастр створив спеціальний сайт http://otg.land.gov.ua, на якому буде відображена вся інформація щодо передачі земель ОТГ.

Очікується, що перша передача земель державної власності за межами населеного пункту відбудеться у березні 2018 року.

DSC03176

DSC03178

DSC03181

DSC03193

DSC03198