23березня2019

ГОЛОВНА ЕКОНОМІКА Аграрна Самооборона захистила інтереси своїх членів у конфлікті між ТОВ «Імперія-Агро» і «ТАСкомбанком»

ЕКОНОМІКА

Аграрна Самооборона захистила інтереси своїх членів у конфлікті між ТОВ «Імперія-Агро» і «ТАСкомбанком»

 Після напруженого протистояння та переговорів із представниками ТАСкомбанка, фермерським господарствам, керівники яких є членами громадської спілки «Аграрна Самооборона», вдалося повернути своє майно.

Про це  ЗПУ інформує прес-служба громадської спілки.

«Головною метою участі нашої організації у конфлікті було захистити інтереси наших членів, які стали заручниками конфлікту двох компаній. Проте нам не байдужі проблеми всіх фермерських господарств, тому ми зробили навіть більше – ми допомогли організувати переговорний процес між Таскомбанком, «Імперією-Агро» та владою. На скільки вдалось скористатись цією можливістю іншим фермерам – питання до них», - розповів директор ТОВ АПК «Моя родина», голова Аграрної Самооборони Кіровоградського району Віталій Береговий.

4adfd8370fcfda7ab752a20618c2d427 XLДовідково: близько 3 тисяч фермерських господарств по всій Україні стали заручниками фінансового конфлікту між ТОВ «Імперія-Агро» та «ТАСкомбанком».

Приводом для суперечки між компаніями стали 300 млн. грн. заставою по яких опинились товарні запаси Імперії-Агро (ЗЗР, добрива, насіння), гроші за які повністю або частково вже були сплачені фермерами. Це поставило під загрозу зриву посівну кампанію не тільки у Кіровоградській області, а і по всій Україні.Серед таких фермерських господарств опинились і члени «Аграрної Самооборони» Кіровоградського району. В результаті перемовин із обома сторонами конфлікту, фермерам вдалось домовитись про формулу відвантаження товарів зі складу і, зрештою, отримати їх. За інформацією представників «ТАСкомбанку», у «Імперії-Агро» їм заборгували від 160 до 220 мільйонів гривень, на самому ж підприємстві знаходилосьмайна та продукції орієнтовно на 350 тисяч гривень. 

Юристи, які представляють банк, наголошують, що мають першочергове право на вилучення заставного майна, решту вони дозволили забирати власникам продукції, що зберігається на складах підприємства.«Імперія-Агро» мала відвантажити сільгосппідприємствам Кіровоградщини продукції на 70 мільйонів гривень, загалом же по Україні ця сума сягає близько 300 мільйонів, а отже на всіх товарів не вистачить.

«Ми винесли з цієї ситуації цінний досвід – досягти успіху можна лише якщо діяти спільно і злагоджено. Добре, що цю просту істину починають розуміти все більше і більше фермерів, але прикро, що це відбувається лише тоді, коли їх спіткала біда. Тому ми пропонуємо всім обєднуватись – або вступаючи до лав Аграрної Самооборони, або створюючи іншу якусь організацію – не принципово. Адже уся наша історія свідчить, що українці досягали успіху, обєднавшись, і програвали – розсварившись…», – наголосив член Аграрної Самооборони Кіровоградського району Віктор Демченко.