22вересня2021

ГОЛОВНА ІНТЕРВ'Ю Кропивницький: KroRunClub — як об’єднати соціально різних людей за допомогою бігу (ФОТО)

ІНТЕРВ'Ю

Кропивницький: KroRunClub — як об’єднати соціально різних людей за допомогою бігу (ФОТО)

“Біг корисний не тільки для здоров’я, а й для руйнування кордонів між людьми”, — у цьому впевнені кропивничани Іван Поліщук (27 років) та Станіслав Зелінський (35 років), які цьогоріч у березні заснували KroRunClub. “Біг корисний не тільки для здоров’я, а й для руйнування кордонів між людьми”, — у цьому впевнені кропивничани Іван Поліщук (27 років) та Станіслав Зелінський (35 років), які цьогоріч у березні заснували KroRunClub. 

26302

Раніше в організаторському складі півмарафону заходу було четверо людей, зараз — двоє чоловіків. 

26304

Іван Поліщук, одружений, працює керівником гуртка у Кіровоградському обласному центрі туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді. Він бігає п’ять років. Любить трейлові забіги (забіги по пересіченій місцевості), пригодницькі гонки (коли добу шукаєш контрольні пункти, які вказані на карті, і складаєш маршрут і паралельно біжиш 100-120 км із різними перешкодами, наприклад, переправа через річку, багнюку тощо).

26303 26297

Станіслав Зелінський, одружений, має сина (6 років) та новонароджену доньку, працює на ПАТ “НВП “Радій” у відділі договірних робіт ведучим інженером. Чотири роки бігає, як любитель. В минулому мав звання “Кандидат у майстри спорту з легкої атлетики” з бігу на 800 метрів.

Чоловіки познайомились онлайн у Фейсбуці. Станіслав написав Іванові, щодо недоліків проведення “Кропивницького півмарафону-2017”. Уже при особистій зустрічі вони почали обговорювати, як можна поліпшити захід.

“З Іваном ми почали обговорювати організацію “Кропивницького півмарафону-2018”. Я зрозумів, що це — невдячна справа. Адже мало хто хоче робити задарма. Ми планували, обговорювали при зустрічі чи по телефону, скайпу щодня, протягом 6 місяців, щоб організувати дійсно якісний захід”, — каже Станіслав.

Чоловіки створили KroRunClub бо хотіли зібрати разом якомога більше місцевих бігунів. На перше тренування прийшли шестеро людей, зараз кількість учасників може доходити і до сорока.  

“Ми знали, що є багато бігунів у Кропивницькому, але не були знайомі з ними особисто. В кінці березня презентували KroRunClub. Запросили Валентину Сокоренко (досвідчена бігунка), яка поділилася власним досвідом. 31 березня біля Набережної ми пробігли маршрут півмарафону, щоб зрозуміти, до чого готуватися”, — говорить Іван.

26308

26300

“Біг без травм”

Станіслав помітив, що люди постійно роблять помилку за принципом (говорить за себе): “Я нікого не слухаю, зроблю, як думаю, травмуюсь, а потім почну читати”. 

Наша фішка — приділяти увагу всім.

Протягом декількох тренувань помічав, що мало хто вміє правильно розтягуватися, робити різного роду вправи, не знають нічого про систематичність бігу тощо. Ці моменти мені зрозумілі, а іншим — ні. Тому я почав ділитися знаннями з іншими. Не просто радити, а й наводити аргументи. Є люди, які нас слухають без зайвих слів, а є ті, які прислухаються з характером (чують по-своєму)”, — каже Станіслав

Нині чоловіки двічі на тиждень проводять тренування. Крім цього, у зимовий сезон, почали організовувати лекції, куди запрошують експертів із різних сфер. Так нещодавно пройшла зустріч із дієтологом, яка розповідала про здорове харчування. 

Ми вже маємо в планах провести лекцію для новачків, щоб укотре наголосити на поширених помилках. Також домовилися про лекцію з фахівцем, який пояснить вплив бігу на тіло, мозок та інші корисні факти тощо. Намагаємося знайти компетентного спортивного лікаря. Адже не кожен може фахово допомогти бігуну”, — говорить Іван

Тренування проводяться систематично. 

Ми бігаємо щотижнево, щомісячно, словом, завжди. Особливо поважаю людей, які бігають не тільки з нами, а й поодинці, якщо не вийшло прийти на спільне тренування”, — говорить Станіслав Зелінський.

26309

26306

26307

“Усвідомлений біг — дбати про своє здоров’я”

“Коли до нас приходять новенькі, я завжди запитую: “Чому ти тут? Навіщо прийшов?”. Відповідь усе говорить за людину. Кожен має знати свою ціль: бігати, щоб бігати; бігати, щоб схуднути; бігати, щоб бути здоровим тощо. Я — за усвідомлений біг”, — говорить Станіслав.

“Потрібно займатися собою — проходити обстеження, знайти свій вид спорту, розвиватися. Ми — найцінніше, що у нас є. І ми маємо дбати про себе”, — говорить Іван. 

“KroRunClub руйнує кордони між людьми”

“Найцінніше у клубі — люди. Для нас стало великим відкриттям, коли на тренування приходять бізнесмени, держслужбовці тощо. Нам не раз допомагали наші бігуни у будь-яких ситуаціях. KroRunClub збирає різних людей в одне ціле”, — говорять чоловіки. 

На запитання про цілі кожен відповідає своє, але все зводиться до декількох основних сегментів:

— збільшити кількість людей у KroRunClub та учасників “Кропивницького півмарафону-2019”;

— у рамках півмарафону провести змагання серед корпоративних “бігових клубів” (організацій, спортивних клубів, держустанов), де будуть нагороджувати команди;

— із квітня наступного року проводити щомісячні благодійні забіги у співпраці з Благодійним Фондом “Диво Життя” (керівник — Вікторія Семененко) та інші соціальні акції;

— окрім півмарафону провести додаткові забіги у місті:

 — створити аналог “Траси Здоров’я” (щось схоже на одеську).

Чоловіки також планують відкрити громадську організацію від KroRunClub (з іншою назвою), щоб вийти на новий рівень. 

26305

“Рідні люди завжди поруч”

Обох чоловіків підтримують дружини. Разом зі Станіславом бігає син, який переміг на “Кропивницькому півмарафоні” у 2018 році на дистанції 100 метрів серед дітей до 6 років (включно).  

26299

26301

Станіслав Зелінський має власні секрети, як почувати себе здоровим і молодим: 

— хороший сон;

— здорова їжа;

— достатня кількість води в організмі;

— системно займатися будь-яким спортом;

— розвиватися емоційно й інтелектуально.