22вересня2021

ГОЛОВНА ІНТЕРВ'Ю Кропивницькі краєзнавці готують довідник про журналістів області

ІНТЕРВ'Ю

Кропивницькі краєзнавці готують довідник про журналістів області

У читаючої публіки ще на пам’яті «Літературний словник Кіровоградщини», який побачив світ у 1995 році завдяки старанням незабутнього Леоніда Куценка.

1 2– Це буде щось схоже? – запитуємо в одного з упорядників майбутньої книги-довідника про журналістів Кіровоградщини краєзнавця і журналіста Володимира Поліщука.

– І так, і ні. Насамперед тому, що імен журналістів, пов’язаних з нашим центральноукраїнським регіоном – тих, хто працював тут або народився, -закономірно набагато більше. Тому разом із моїм співупорядником, відомим краєзнавцем Володимиром Боськом плануємо насамперед підготувати й надрукувати перший випуск біографічного довідника «Журналісти степового краю». Крім того, матимемо багатший ілюстративний матеріал.

– Чиї життєписи ввійдуть до видання?

– Творчих працівників засобів масової інформації, народжених до 1939 року, тобто часу утворення Кіровоградської області. Уже маємо понад двохсот біографій.

2019 01 05 20 36 24 463– Певно, траплятимуться біографії  й зовсім невідомих людей і більш поважних особистостей…

– Так, безумовно. Адже до наших земляків належить, скажімо, й Юрій Моторний (народився в Хмельовому Маловисківського району), який пройшов шлях від районки та керівництва «Кіровоградською правдою» до редактора всеукраїнського видання «Сільські вісті»; й Олександ Плющ (народився в Єлисаветграді), котрий був відомий на весь Союз завдяки «Комсомольской правде», «Известиям», а ще, як перший редактор популярного тижневика «Неделя»; і Євген Поповкін (народився в Петроострові Новомиргородського району), він, як редактор, зробив усе, щоб очолюваний ним журнал «Москва» вперше надрукував роман Михайла Булгакова «Мастер и Маргарита»; й Петро Косенко (народився в місті Долинська), якого в роки Другої світової війни гітлерівці вивезли на примусові роботи до Німеччини, а потім він жив у країнах Південної Америки та США, друкуючись у багатьох тамтешніх періодичних виданнях… На сторінках книги знайдете інформацію й про багатьох членів журналістських спілок СРСР та України, які були лауреатами чисельних премій та відзнак. Приємно буде ближче познайомитися з життєвим і творчим шляхом незабутніх Володимира Базилевського та Віктора Погрібного, Володимира Гвоздецького та Владислава Журавського…

1 1– Що турбує упорядників книги «Журналісти степового краю. Біографічний словник» на даному етапі роботи?

– Хотів би звернутися до рідних, близьких чи просто знайомих газетярів, працівників радіо й телебачення, які народилися до 1939 року на території сучасної Кіровоградщини або працювали в місцевих ЗМІ, з проханням відгукнутися. Оскільки не виключено, що ми когось не врахували або подаємо про людину неповну інформацію. Телефон для довідок 066 224 3808.

– Дякую, пане Володимире за інформацію й бажаю майбутній цікавій і потрібній книзі гідного тиражу.

         Федір Шепель,

фото автора