03липня2020

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА ІНТЕРВ'Ю Бібліотекарі Кропивницького реінкарнують те, що відслужило свій вік (ФОТО)

ІНТЕРВ'Ю

Бібліотекарі Кропивницького реінкарнують те, що відслужило свій вік (ФОТО)

2019 03 02 20 44 13 232

Нещодавно в Інтернет-центрі обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського відкрили креативну виставку цікавих саморобок, виготовлених із деталей комп’ютерів, котрі вже віджили свій вік.

2019 03 02 20 44 51 745

–  З початку року у нас функціонує виставка «Нове життя старих комп’ютерів». Слід наголосити, що вона користується незмінною популярністю наших чисельних відвідувачів. Звісно, і школярі, й студенти, й пенсіонери приходять до нас насамперед для того, щоб підвищити рівень своєї комп’ютерної грамотності. Навчаються як працювати з фондами бібліотеки. Як орієнтуватися в соціальних мережах. Як по-сучасному здійснювати комунальні платежі тощо. А у вільні хвилини підходять до ось цих експонатів, оглядають творчий доробок наших працівників, матеріалізований ними у час дозвілля, –  розповідає завідуюча Інтернет-центром головного книгосховища області Галина Нікітіна.

– Яким чином поповнюється колекція виробів?

Ніби сама-собою… Ось бачите млин, зроблений зі списаної клавіатури. А що навколо нього? Поряд - серед кульбабок - відпочиває мірошник, котрий, як нам здалося, приїхав на гоночному автомобілі. А ще, як і належить, там живе чимало жучків, павучків, метеликів, котрі раніше були деталями компів. А ось їжачок, який не так давно називався «мишкою»…

Кажуть, що умільці з Інтернет-центру крім ось таких привабливих іграшок навчилися виготовляти навіть жіночі прикраси!

Так. Погляньте на це намисто, виготовлене з планок, де міститься оперативна пам’ять  комп’ютера. Правда, привабливе?

А які ще вироби у ваших планах?

– Намагаємося зробити макети хмарочоса і навіть Ейфелевої вежі!

А що, крім розваги чи певної естетичної насолоди, дає відвідувачам ця виставка?

Ви не повірите, але для нового покоління користувачів ПК це ще й свого роду музейна експозиція. Настільки швидко розвивається науково-технічний прогрес, що декому з молоді вже доводиться пояснювати, що таке дискети тощо. Адже їх, як носіїв інформації, уже перестали випускати й використовувати. Тому дискети більшість людей уже просто викинули як сміття. Зате для креативних особистостей це – деталь, з якої можна виготовити чимало саморобок.

А що новенького розкажете про основну роботу очолюваного Інтернет-центру?

На минулому тижні для школярів, студентів та всіх бажаючих провели захід в рамках Всеукраїнського заняття з пошуку фактів. Навчали, як розпізнавати у «всесвітній павутині», де фейки, а де правдива інформація. Причому у всіх сферах людської життєдіяльності: від актуальних нині виборів, до якихось, здавалося б, незначних рекламних моментів, пов’язаних, наприклад, з купівлею-продажем телефонів чи тих же комп’ютерів. А ще, користуючись нагодою, хочу повідомити кропивничан, що хоча у нас і так доволі символічна оплата за послуги, крім четверга, додався ще один безкоштовний для вашої, шановні, роботи й консультацій день, неділя.

– Дякую Вам, пані Галино, за цікаву розповідь. Бажаю й надалі створювати і знаходити нові оригінальні ідеї конструктивного характеру. Хай новотвори радують відвідувачів Інтернет-центру бібліотеки. Адже, як писав Максим Рильський, «У щастя людського два рівних є крила: // Троянди й виноград, красиве і корисне».

2019 03 02 20 45 35 927

2019 03 02 20 45 55 943

2019 03 02 20 46 26 769

 

             Федір Шепель,

фото автора