22вересня2021

ГОЛОВНА ІНТЕРВ'Ю Бібліотекарі Кропивницького реінкарнують те, що відслужило свій вік (ФОТО)

ІНТЕРВ'Ю

Бібліотекарі Кропивницького реінкарнують те, що відслужило свій вік (ФОТО)

2019 03 02 20 44 13 232

Нещодавно в Інтернет-центрі обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського відкрили креативну виставку цікавих саморобок, виготовлених із деталей комп’ютерів, котрі вже віджили свій вік.

2019 03 02 20 44 51 745

–  З початку року у нас функціонує виставка «Нове життя старих комп’ютерів». Слід наголосити, що вона користується незмінною популярністю наших чисельних відвідувачів. Звісно, і школярі, й студенти, й пенсіонери приходять до нас насамперед для того, щоб підвищити рівень своєї комп’ютерної грамотності. Навчаються як працювати з фондами бібліотеки. Як орієнтуватися в соціальних мережах. Як по-сучасному здійснювати комунальні платежі тощо. А у вільні хвилини підходять до ось цих експонатів, оглядають творчий доробок наших працівників, матеріалізований ними у час дозвілля, –  розповідає завідуюча Інтернет-центром головного книгосховища області Галина Нікітіна.

– Яким чином поповнюється колекція виробів?

Ніби сама-собою… Ось бачите млин, зроблений зі списаної клавіатури. А що навколо нього? Поряд - серед кульбабок - відпочиває мірошник, котрий, як нам здалося, приїхав на гоночному автомобілі. А ще, як і належить, там живе чимало жучків, павучків, метеликів, котрі раніше були деталями компів. А ось їжачок, який не так давно називався «мишкою»…

Кажуть, що умільці з Інтернет-центру крім ось таких привабливих іграшок навчилися виготовляти навіть жіночі прикраси!

Так. Погляньте на це намисто, виготовлене з планок, де міститься оперативна пам’ять  комп’ютера. Правда, привабливе?

А які ще вироби у ваших планах?

– Намагаємося зробити макети хмарочоса і навіть Ейфелевої вежі!

А що, крім розваги чи певної естетичної насолоди, дає відвідувачам ця виставка?

Ви не повірите, але для нового покоління користувачів ПК це ще й свого роду музейна експозиція. Настільки швидко розвивається науково-технічний прогрес, що декому з молоді вже доводиться пояснювати, що таке дискети тощо. Адже їх, як носіїв інформації, уже перестали випускати й використовувати. Тому дискети більшість людей уже просто викинули як сміття. Зате для креативних особистостей це – деталь, з якої можна виготовити чимало саморобок.

А що новенького розкажете про основну роботу очолюваного Інтернет-центру?

На минулому тижні для школярів, студентів та всіх бажаючих провели захід в рамках Всеукраїнського заняття з пошуку фактів. Навчали, як розпізнавати у «всесвітній павутині», де фейки, а де правдива інформація. Причому у всіх сферах людської життєдіяльності: від актуальних нині виборів, до якихось, здавалося б, незначних рекламних моментів, пов’язаних, наприклад, з купівлею-продажем телефонів чи тих же комп’ютерів. А ще, користуючись нагодою, хочу повідомити кропивничан, що хоча у нас і так доволі символічна оплата за послуги, крім четверга, додався ще один безкоштовний для вашої, шановні, роботи й консультацій день, неділя.

– Дякую Вам, пані Галино, за цікаву розповідь. Бажаю й надалі створювати і знаходити нові оригінальні ідеї конструктивного характеру. Хай новотвори радують відвідувачів Інтернет-центру бібліотеки. Адже, як писав Максим Рильський, «У щастя людського два рівних є крила: // Троянди й виноград, красиве і корисне».

2019 03 02 20 45 35 927

2019 03 02 20 45 55 943

2019 03 02 20 46 26 769

 

             Федір Шепель,

фото автора