22вересня2021

ГОЛОВНА ІНТЕРВ'Ю 60 медпрацівників Кіровоградщини навчили роботі з ВІЛ-позитивними пацієнтами

ІНТЕРВ'Ю

60 медпрацівників Кіровоградщини навчили роботі з ВІЛ-позитивними пацієнтами

04 05 19

У Кропивницькому завершилися тренінги з толерантного ставлення медичних працівників до ВІЛ-позитивних.

Якщо змінити ставлення до людей з ВІЛ, відповідно, у суспільстві знизиться стигма і дискримінація, люди з ВІЛ не будуть боятися звертатися за медичною допомогою. Власне, про це і йшла мова під час одноденних тренінгів для 60 медичних працівників пілотних закладів охорони здоров’я Кіровоградщини в рамках Проект USAID HealthLink. Організатори - Кіровоградське обласне відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».

Про ефективність навчання спілкуємося із тренером, головним лікарем Кіровоградського обласного протитуберкульозного диспансеру Галиною Горенко.

- Наскільки актуальними були тренінги для медпрацівників?

- На сьогодні тема даного тренінгу залишається актуальною для медичних працівників. Адже під час тренінгу ми розглядаємо не тільки питання стигми та дискримінації, пов'язаної з ВІЛ, але й правові аспекти даної теми, як передається вірус імунодефіциту людини, як захистити себе від зараження не тільки в професійній діяльності, а й у побуті та інше. А ці теми дуже актуальні для медичних працівників.

- У чому була новизна інформації?

- З моєї точки зору тренінг - це найефективніша форма навчання. Це  ефективний і швидкий спосіб підвищити рівень знань, умінь і навичок.  А новизна саме і полягає у структурованості та оригінальності подачі інформації. Учасники тренінгу зазначають, що їм до вподоби саме така форма навчання. Результат у тренінгу завжди є!

- Які найпоширеніші запитання озвучували медичні працівники?

- Цікавить багато запитань, найпоширенішими з них є питання, пов’язані з їх професійною діяльністю: як захистити себе від професійного зараження, яким чином вірно донести пацієнту первинну інформацію про позитивний ВІЛ статус, прийоми ефективного спілкування з людьми, які живуть з ВІЛ, новітні тенденції в лікуванні ВІЛ-інфекції та інші.

- Чи змінюється ставлення медпрацівників до ВІЛ-позитивних людей, за результатами тренінгу?

- Завжди! Не було ще жодного разу, коли б рівень стигми не зменшився. Медичні працівники зазначають, що знання, отримані під час тренінгу, дозволяють подивитися на проблеми ВІЛ-позитивних людей з іншої точки зору, тобто краще зрозуміти їх потреби.

Вікторія Семененко