20січня2020

ГОЛОВНА ІНТЕРВ'Ю Капітан поліції Олександр Ляшецький про професіоналізм, що гарантує ефективність

ІНТЕРВ'Ю

Капітан поліції Олександр Ляшецький про професіоналізм, що гарантує ефективність

ng7

У том, що професіоналізм гарантує ефективність переконує досвід залучення поліції до охорони громадського порядку в селах Катеринівці та Обознівці.

Жителів сіл Катеринівки та Обознівки не дивує регулярна поява на їх вулицях поліцейських авто. Більше того, вони їм раді, адже знають: це в інтересах їхньої безпеки, а подбало про присутність правоохоронців керівництво ПАТ «Кіровоградське рудоуправління». 

Про досвід такої співпраці та висновки, що напрошуються, говоримо із заступником командира батальйону управління поліції охорони в Кіровоградській області капітаном поліції Олександром Ляшецьким.

6e58f6

– Олександре Володимировичу, охороняти громадський порядок у Катеринівці та Обознівці ваших співробітників запросили чи вони самі знайшли, кому потрібні їхні послуги?

– Запросили. До нас звернувся генеральний директор ПАТ «Кіровоградське управління» Володимир Кухта і запропонував спільними зусиллями дбати про порядок у цих селах. Уклали угоду, в якій чітко визначено наше завдання – охорона публічної безпеки на їх територіях.

– Як довго вже співпрацюєте?

– Близько року.У Катеритівці ми працювали й раніше, але не постійно, нас замовляли в основному влітку, коли на місцевому ставку збиралося багато відпочивальників, зокрема й приїжджих. Тепер до Катеринівки додалася ще й Обознівка, і ми працюємо цілодобово. Без вихідних і незалежно від пори року.

– У цьому є потреба?

– У містах питання охорони публічної безпеки вирішується просто – там є патрульна служба, а в селах держава поки що не може її забезпечувати. Водночас патрульна служба для села не є зайвою.

– Багато трапляється правопорушень?

– Якщо говорити тільки про ці два села, то завдяки нашій присутності кількість правопорушень тут значно зменшилася. І це не просто слова – позитивну динаміку фіксує статистика. До того ж такої ж думки й керівництво Кіровоградського райвідділу поліції, якому раніше доводилося багато приділяти уваги і Катеринівці, і Обознівці.

– Ну, навряд чи потенційний правопорушник зважатиме на те, є ваші співробітники в селі чи їх там немає, то в чому ж все-таки, як мовиться, секрет такого успіху? 

– Зазвичай коли звертаються до поліції? Вірно, коли вже скоєно правопорушення. А наші хлопці завжди на місці, і часто владнують те чи інше питання ще до того, як воно  може переростив конфлікт із сумними наслідками. Їхня робота – не чекати правопорушень, а запобігати їм. Саме так сприймають їхню місію місцеві жителі і часто звертаються за порадою. Нерідко трапляється, що виходять на вулицю, зупиняють екіпаж і діляться своїми думками, своїми проблемами.

– Яких правопорушень буває більше?

– Тих, що виникають на побутовому рівні. Зібралися молоді люди в кафе чи біля магазину, випили, а потім щось не поділили – треба втручатися. Або інший приклад. Зателефонувала місцева мешканка  й повідомила, що її колишній чоловік вибиває двері в квартиру, а в неї дома діти. Поїхали, заява підтвердилася.

– І який результат?

– Якщо в інших випадках обмежуються бесідою, то цього разу склали протокол, чоловіка затримали.   

– До речі, як викликають ваших працівників у випадку гострої потреби?

– Жителі цих сіл знають, що в рудоуправлінні цілодобово чергує наш працівник, який постійно з нами на зв‘язку. Телефонують йому, й ми відразу реагуємо. Знають катеринівці та обознівціі наш прямий телефон, зрештою, як я вже зазначав, при потребі виходять на вулицю, щоб зустріти наш екіпаж. А буває, що й самому Володимиру Валентиновичу Кухті дзвонять чи його заступнику, а ті – вже нам.

– Як відомо, в деяких районах пішли шляхом створення самооборони – чи може бути вона ефективною?

– Самооборона теж не зайва, але наші співробітники пройшли спеціальну підготовку, добре юридично підковані, знають необхідну законодавчу базу, що дуже важливо. І тому я за професійну охорону – вона значно ефективніша. 

– Ваші співробітники ще десь забезпечують публічну безпеку таким чином, як у Катеринівці та Обознівці?

– Поки що це єдиний приклад такої співпраці, але останнім часом до нас усе частіше звертаються фермери з проханням охороняти їхні виробничі об‘єкти, при цьому включають до угоди й пункт про об‘їзд нашими екіпажами населених пунктів. Ми на це погоджуємося, бо ми теж заінтересовані в тому, щоб селяни почувалися в безпеці.                                                                    

Сергій СТЕПАНОК

На знімках: Олександор Ляшецький; вони охороняють спокій жителів Катеринівки та Обознівки.